Довідник виборця: Коли кандидати почнуть труїти наші мізки агітацією

В Україні триває кампанія з дострокових виборів Верховної Ради України

Президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду. Дострокові вибори мають відбутись 21 липня 2019 року, нагадує Depo.ua.

Українці голосуватимуть за партії та за окремих кандидатів-мажоритарників. Списочники з тих партій, які подолають 5-відсотковий бар'єр, сформують одну половину парламенту (225 депутатів). А іншу половину сформують мажоритарники. Щоправда їх буде не 225, а 199 - через виключення з мапи округів території Криму та окремих районів Луганщини та Донеччини, що перебувають під окупацією.

Нині триває реєстрація кандидатів. Кілька мажоритарників вже подали свої документи до ЦВК та окружкомів. А партії поки що узгоджують списки на партійних з'їздах.

Але незабаром Україну охопить чергова хвиля агітації - з екранів телевізорів, стрічок соцмереж, бігбордів поллються обіцянки нових слуг народу.

Відповідно до Закону України про вибори народних депутатів партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі та кандидати-мажоритарники мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. 

Таким чином після анонсованих на кінець поточного тижня з'їздів більшості партій учасників виборів нас очікує початок масованої агітації.

Тим часом кандидати-мажоритарники вже активно засіюють свої округи - виборці чимдалі більше отримують від них знаки уваги та любові. 

Нагадаємо, 20 травня новообраний президент Володимир Зеленський склав присягу перед українським народом і розпустив парламент.

21 травня Президент України Володимир Зеленський опублікував указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів президента України Володимира Зеленського, яки могло бути знижено прохідний бар'єр для партій і скасовано мажоритарку.

24 травня в Україні розпочався виборчий процес дострокових виборів до Верховної Ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна