UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Досягнення Мюнхена: Як США показали, що вони за Порошенка

Український президент Петро Порошенко на безпековій конференції в Мюнхені провів насичений день. І хоча Україна не була головною темою конференції, він почув такі бажані слова підтримки від Майка Пенса та Курта Волкера

Досягнення Мюнхена: Як США показали, що…

55-та конференція з безпеки у Мюнхені ще триває (з 15 по 17 лютого). Її темою є "триполярний світ". Але фініш другого дня цього престижного дійства традиційно став найбільш насиченим зустрічами. І минув він для української сторони з помітними успіхами. Чимало розмов провели глава МЗС Павло Клімкін, а також особисто президент Петро Порошенко.

Лідер держави отримав підтримку від США в обличчі віце-президента Майка Пенса, а також поговорив з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель. З обома топовими гостями конференції президент обговорював нові санкції проти Росії за агресію проти наших кораблів неподалік Керченської протоки в листопаді 2018-го, а також російське втручання у вибори-2019.

Першим про майбутнє впровадження західних "Азовських санкцій" розповів журналістам Павло Клімкін. Вони нібито мають вступити в силу вже 18-го лютого. Запровадити їх обіцяє ЄС. Раніше говорилося, що санкції торкнуться російських осіб, які відповідальні за агресію проти наших кораблів. Порошенко також підтвердив, що домовленості є, США так само мають впровадити санкції. Очевидно, мова про удар по "Північному потоку-2" та "Турецькому потоку", про які раніше повідомляв Bloomberg.

Окрім офіційної української делегації до Мюнхена полетіли піаритися лідерка "Батьківщини" і одна з фавориток майбутніх президентських виборів Юлія Тимошенко та ще один кандидат Анатолій Гриценко. У себе на "Фейсбуках" обоє розповідали про зустрічі, зокрема зі спецпредставником США в Україні Куртом Волкером. Зрозуміло, що розмови із ним відбулися в рамках "Українського ланчу", організованого в Мюнхені олігархом Пінчуком. Тимошенко хизувалася, що з Волкером поговорили про її новий формат "Будапешт+". Потисла руку вона і главі МВФ Крістін Лагард.

Гриценко ж розповідав, як з Волкером обговорював широке коло питань - від морів до деокупації Донбасу.

Але зрозуміло, що жодної практичної сторони ці розмови не мали. Американська адміністрація всіляко показово дистанціюється від претендентів на булаву. Головний показник - Майк Пенс зустрічався з Порошенком, який є діючим президентом. І у власному зверненні до лідера нашої держави запевнив, що Америка з Україною і продовжить підтримувати нашу країну.

Інші ж наші учасники гонки так і не провели жодних переговорів з "Топами".

Більше того, Курт Волкер взагалі заявив, що головна мета росіян - це атакувати і послабити позиції Порошенка. Саме діючого президента вони хочуть усунути від влади (не дати перемогти на виборах) і спробувати домовитися на власних умовах з новим лідером після президентських виборів, бо зараз цього досягти Кремлю не вдається через Порошенка.

Таким чином США неофіційно дали зрозуміти, що вони підтримують саме Порошенка і їх цілком влаштує, якщо він стане переможцем та відпрацює другий президентський термін. Майбутні санкції проти Росії, підтримка наших реформ і подальший "супорт" в конфлікті з Росією від Білого дому - лише додаткове цьому підтвердження. Більше того, Майк Пенс навіть встиг покритикувати канцлера Німеччини Ангелу Меркель за її підтримку "Північного потоку-2". І тут так само оперував інтересами України - Росію ж треба покарати за агресію 2014-го.

Втім, Меркель говорила про продовження співпраці з Росією та "геостатегічну" необхідність "Північного потоку-2". Хоча при цьому і додала, що вона на стороні Порошенка в конфлікті з РФ.

В цілому ж, головне досягнення Мюнхена для України - це стабільна позиція ЄС та США щодо необхідності карати росіян за агресію проти України. Якими б не були "Азовські санкції", як би Німеччина не педалювала "Північний потік-2" заради власних інтересів, на п'ятий рік війни Україна не сходить з порядку денного. І хоча на відміну від 2018-го року, коли Порошенко мав цілу промову у Мюнхені, цьогоріч президент став лише учасником панельної дискусії про безпеку в Східній Європі, і рідко отримував на ній слово ( його навіть перебивав модератор Іан Бреммер) - головні меседжі заходу були донесені. Порошенко говорив про бажання вступити в НАТО і ЄС, нагадував про відповідні зміни до Конституції, які були проголосовані. Хвалив ЄС і США за підтримку та обіцяв поліпшити ще бізнес-клімат, а саме увійти в 50-ку у рейтингу Doing Business. Розповідав він і про втрати від "гарячої війни" в Україні та як саме "Джавеліни" зупинили бажання бойовиків використовувати танки.. А російсникм ЗМІ вкотре нагадав, що інтерв'ю не даватиме, поки росіяни не вибачаться перед Україною.

На фоні передвиборчого настрою в Україні та Європі, від Мюнхенської конференції годі було чекати чогось більшого. Порошенко повернеться в Україну з чіткими досягненнями: нові антиросійські санкції, гарантія підтримки США нашого курсу і, головне - президент матиме повне право говорити, що американці підтримують чинну владу. В його обличчі. 31-го березня - це може допомогти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme