Дорогий слуга народу: Навіщо Зеленському політичний КВК

Ще не факт, що фронтмен "Кварталу 95" Володимир Зеленський балотуватиметься в президенти, проте свою роль у наступних виборах він однозначно зіграє

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Дорогий слуга народу: Навіщо Зеленському…

За інформацією Deро.ua, студія Зеленського записала черговий випуск "Ліги сміху", де головним героєм є сам лідер "Кварталу". Програма начебто має вийти в ефір у розпал передвиборної кампанії. Жарти і сценки українського варіанту КВК були присвячені Зеленському. Як кандидату в президенти.

Власне, нічого крамольного у цьому немає, кожен піариться залежно від своїх ресурсів та фантазії. Проте випадок "Василя Голобородька" заслуговує прискіпливого погляду, адже окремі соціологічні опитування виводять його в лідери рейтингів. Хоча політичні аналітики кажуть про більш скромні очікування від ймовірного балотування відомого коміка.

Спочатку спробуємо пояснити природу політичного рейтингу Зеленського. По-перше, він своєю сатирою демонструє безкомпромісність. Проте, не секрет, що сюжети сценок "Кварталу" залежать від політичної кон'юнктури, і насправді за видимістю незалежності приховується чітка зорієнтованість на висміювання діячів, які на момент виходу програм перебувають у тих або інших відносинах з власниками телеканалів. Чи не найяскравішим прикладом є сценка про Ющенка і Саакашвілі "Наша америкаша", в якій "квартальники" познущалися з президентів України та Грузії. Тоді "Вечірній квартал" виходив на каналі "Інтер", власники якого під час президентських перегонів підтримували Януковича. Зараз студія Зеленського співпрацює з каналом "1+1", у його власника Ігоря Коломойського інші політичні пріоритети. Зокрема, багато пишуть про симпатії Ігоря Валерійовича до Юлії Тимошенко. То ж антипатії у цьому випадку більш ніж прозорі.

Простіше кажучи, ті, хто виводять Зеленського в лідери президентських рейтингів, не бачать або не хочуть бачити грані між сатирою на всіх політиків і на окремих, чиє висміювання вигідне людям у владі чи олігархам.

По-друге, Зеленський, особливо останнім часом, активно розширює свою цільову аудиторію, намацуючи точки, які болять значній кількості українців. Показовий приклад – ролик до Дня Незалежності, до змісту якого виникли запитання. Зокрема, очільник Комітету виборців Олексій Кошель вважає ролики Зеленського образливими для громадян України. Він уточнив: "У них йдеться про загиблих під час Революції Гідності, але немає жодної згадки про загиблих у війні з Росією. Актор Зеленський продовжує активно працювати на російському кінематографічному та розважальному ринку. Тому й намагається не переходити червоної лінії для Росії, з тим щоб зберігати комфортні умови для свого бізнесу".

Інший приклад – масштабна гастрольна діяльність студії "Квартал 95" та "Ліги сміху". Сіверськодонецьк, Бердянськ, Одеса, Прилуки, Житомир, Вінниця, Ужгород… Концерти поєднуються з благодійністю, як приміром, було у прифронтовому Сіверськодонецьку. У нас далеко не всі артисти хочуть гастролювати на Донбасі. Але й далеко не всі планують потрапити у велику політику. То ж на ці поїздки можна дивитися і як на звичайний заробіток, і як на технологію з підвищення рейтингу головного "квартальника".

По-третє, українці сприймають Зеленського не як бізнесмена, такого собі українського Маслякова, а як "слугу народу", котрий в житті і на екрані такий самий. В Росії без відома Маслякова пробитися на ринок телевізійного гумору неможливо. У нас поки не так, проте політична сатира – це ніша "Кварталу". Масляков, як і Зеленський, має політичну позицію. На останніх президентських виборах він був довіреною особою Путіна. Політична позиція Зеленського тонша, він між владою й опозицією, а бути "між" - це також успішний бізнес.

Повернемося до шансів головного коміка. В країні, де політичні ток-шоу і талант-шоу збирають біля екранів телевізорів масштабну аудиторію, розкручені зірки мають непогані шанси на підтримку певної частини виборців. Звідси - засилля політиків великого і дрібного калібру в ефірах, авторські програми, де депутати розповідають про корупцію, зловживання, інтриги в коридорах влади. Але не про свої стратегії з управління державою. Не розповідає про стратегію і Зеленський. То ж можна припустити, що його поява на виборах обмежиться роллю технічного кандидата, який висміюватиме конкурентів Її (або Його). Бо, по-перше, українська політика дуже мінлива, тому потрібно і далі залишатися "між". А, по-друге, за президентськими виборами будуть парламентські і вони для розкрученого "слуги народу" виглядають куди перспективнішими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme