UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Домовленності щодо Донбасу можуть зірватись, – Загороднюк

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що процес врегулювання на Донбасі не буде швидким, зараз зберігається висока ймовірність зриву домовленостей на будь-якому етапі

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua.

Міністр заявив, що Україна на "нормандській зустрічі" показала всьому світу, що буде боротися за повернення своїх територій, в тому числі на дипломатичному фронті.

Він зазначив, що не буде поступок територіями, інтересами людей, цілісністю країни. Загороднюк вказав пункти позиції української делегації на саміті:

1. Повне, всебічне і безстрокове припинення вогню на сході України, яке має відбутися до кінця 2019 року.

2. Розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з можливістю здійснення цілодобового моніторингу.

3. Розведення на трьох нових ділянках до березня. Міністр підкреслив, що ці три ділянки повинні стати гуманітарними зонами, які дозволять облаштувати переходи і переїзди і поліпшити життя людей в зоні розмежування.

4. Обмін полоненими до кінця 2019 року. За принципом "всіх на всіх". Була узгоджена необхідність уточнити повні списки і надати повний і безумовний доступ представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваним особам.

5. Продовжити дію закону про особливий статус Донбасу. Конкретної дати проведення виборів на Донбасі немає.

6. Провести наступну нормандську зустріч через 4 місяці.

Він наголосив, що процес не буде швидкий. Крім того, велика ймовірність зриву домовленостей на будь-якому з етапів.

Загороднюк зазначив, що на саміті була створена позиція для проведення подальших переговорів, основою якої є територіальна цілісність України і принцип "безпека, суверенітет і територіальна цілісність – в першу чергу".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що питання місцевих виборів на Донбасі обговорюватиметься на рівні Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Відомо, що Путін наполягав на тому, що на непідконтрольних територіях Донбасу мусять спершу відбутися вибори, а уже потім Україна отримає можливість контролювати кордон. Зеленський не погодився з такою пропозицією.

Також повідомлялося, що президент Володимир Зеленський сказав, скільки років знадобиться для повного розведення сил на Донбасі.

 

Читайте такожЗустріч Зеленського з Путіним в межах "нормандського саміту": Як це було (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme