Європарламент: Долю асоціації з Україною не можуть вирішувати 0,6% жителів ЄС

У Європарламенті заявляють, що долю асоціацію України і ЄС не можуть вирішувати 0,6% жителів Євросоюзу
Depo.Влада
7 квітня 2016 23:26
ФОТО: depo.ua

Про це у спільній заяві заявили глава комітету закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, голова парламентського комітету Україна-ЄС Андрій Пленкович і проукраїнський депутат Яцек Саріуш-Вольський. Заяву опубліковано прес-службою Європарламенту, повідомляє depo.ua.

"Ми беремо до уваги попередні результати косультативного референдуму, який пройшов вчора в Нідерландах за Угодою між Україною і ЄС про асоціацію", - йдеться в заяві.

В той же час вони підкреслюють, що глибоко переконані в перевагах даного договору як для України, так і для Європейського Союзу.

"У той же час, ми підкреслюємо, що Угода про асоціацію вже ратифіковано 27 державами-членами ЄС, Європейським парламентом і Верховною Радою України і затверджено двома голландськими палатами та урядом Нідерландів. Ми вважаємо, що ЄС в цілому зі всіма 28 державами-членами повинен прийняти рішення, а не 20% виборців однієї держави-члена, що становить 0,6% від усього населення ЄС, в ході референдуму, який має консультативний характер", - йдеться в повідомленні.

Також у заяві закликають уряд Нідерландів якнайшвидше оголосити свою позицію, щоб Єврокомісія могла просуватися вперед, а в Європарламенті готові обговорити шляхи виходу зі сформованої ситуації.