Росія, Донбас і регіони: Про що сказав Андрій Єрмак на першій пресконференції

Сьогодні відбулася перша пресконференція призначеного вчора керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Основне з того, про що він сказав, - за 3 хвилини читання

Росія, Донбас і регіони: Про що сказав А…

Про "війну веж" в Офісі президента

Подякував президентові за довіру. Заперечив наявність конфлікту між ним і колишнім главою ОП Андрієм Богданом, відзначив, що той – професійна людина. Кадрові зміни в президентській канцелярії поки не відбудуться, але Єрмак "ще буде говорити" з підлеглими.

Про пріоритети роботи глави ОП

Обіцяє концентруватися на виконанні обіцянок, які звучали під час президентської кампанії Володимира Зеленського. ОП повинен стати експертним офісом президента України, де будуть сконцентровані кращі, найбільш талановиті кадри, які допоможуть президентові виконувати його функції і досягати результатів за всіма напрямами його діяльності.

"Буду робити все, щоб основним принципом в ОП стала комфортна атмосфера і професійна колективна робота однодумців, які шанують одне одного. Жодного телефонного права і втручання в державні процеси. Ніяких інтриг – все буде прозоро і чесно".

"Немає нічого більш важливого, ніж зупинення війни на Донбасі "в інтересах України". Зовнішньополітичним напрямком продовжить займатися особисто Єрмак.

Важливий пріоритет – робота з регіонами. Губернатори вже мають конкретні завдання.

У пріоритеті буде сприяння інвестиціям: "Зробити так, щоб Україна стала інвестиційною Меккою".

Про стосунки ОП зі ЗМІ: за прогнозами - "відлига"

"Без медіа влада не зможе стати кращою – ми повинні і хочемо це визнати. Ми будемо максимально відкритими".

Єрмак обіцяє покращення комунікацій президентського офісу ближчим часом. ОП і особисто президент будуть гарантом свободи слова і незалежності медіа в Україні.

На запитання про ставлення до законопроектів про дезінформацію і про медіа: "Я не бачив проектів цих законів, обов'язково перегляну, тоді у мене буде особиста думка. Але скажу від імені президента, що він гарант свободи слова та медіа. Тому ніяких законів, які обмежили би права свободи слова, не буде ухвалено... Те, що іноді пишуть ЗМІ, вони стурбовані, отримують іноді інформацію неофіційно... Хочу запевнити, що президент буде гарантом".

Про стосунки з Росією

Єрмак і далі братиме участь у перемовинах з Росією. Зі своїм російським партнером на цих перемовинах Дмитром Козаком після призначення в ОП він ще не спілкувався.

Про вибори на окупованій частині Донбасу і перспективу регіону

Київ зі свого боку готовий виконати всі домовленості, досягнуті під час зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі. Але є умови, без виконання яких вибори на Донбасі неможливі. "Відповідно до українського законодавства, не можна проводити вибори, якщо на території є іноземні військові угруповання, незаконно озброєні люди, а кордон не перебуває під контролем України".

"Провести вибори вже у жовтні (25 жовтня цього року – Ред.) – наша мрія". У команди президента є план проведення виборів на Донбасі одночасно з виборами на всій території України наприкінці жовтня, але вони мають відбутися відповідно до українського законодавства.

Єрмак має бажання перетворити Донбас на "квітучий край" після встановлення контролю України над своїм кордоном. Хоче зробити там "сучасний економічний хаб. Ця територія – наша, вона заслуговує на те, щоб отримати друге життя".

Рішення про зустріч Зеленського і Путіна до нормандського саміту буде ухвалювати президент Зеленський. Якщо він бачитиме, що зустріч необхідна і може стати кроком до отримання реальних результатів у нормандському форматі – ми таку можливість не відкидаємо.

Про можливість подачі води з України до Криму

Йдеться про заяву голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, який сказав, що погодився би пустити воду до анексованого Криму навзамін за поступки з боку президента Росії по Донбасу.

Питання подачі Україною води до окупованого Росією Криму ніколи не піднімалося на переговорах щодо Донбасу за участі Єрмака. Відновлення водопостачання Криму в обмін на Донбас – особиста думка Арахамії. Під час особистої зустрічі Єрмак запитає, що той мав на увазі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"