UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

До співавторства спецрезолюції ООН щодо Криму долучилися 35 країн

Вже 35 країн долучилися до співавторства спеціальної резолюції ООН щодо окупованого Криму, яку 15 листопада ухвалюватимуть у третьому комітеті, а в грудні у Генасамблеї

Про це повідомила перша заступниця міністра інформаційної політики, член української делегації в ООН Еміне Джапарова в ефірі "Прямого", передає Depo.ua.

"Що стосується цієї третьої резолюції (стосовно окупованого Криму - ред.), яка 15 листопада буде в третьому комітеті, а потім в грудні в Генеральній асамблеї ООН. Вона фактично спирається на обвинувачувану частину, де РФ знову називається окупантом і країною-агресором", - розповіла Джапарова.

Вона зазначила, що це вперше в історії ООН, коли країна, постійний член Ради безпеки ООН, в резолюціях визначається країною-окупантом і агресором.

"Подібного не було жодного разу до сьогодні, навіть після війни в Грузії. І фактично вона також визначає, як репресії відбуваються, примусове і насильницьке отримання громадянства РФ, неправильне застосування антиекстремістського і антитерористичного законодавства", - додала Джапарова.

За її словами, в резолюції є навіть вимога до РФ відновити роботу меджлісу кримськотатарського народу і виконати рішення міжнародного суду ООН від квітня 2017 року.

"Тобто це все є в резолюції, але головне в ній те, що вона правозахисна і чутлива для багатьох країн. Вже 35 країн приєдналися до співавторства цієї резолюції. І голосуванням за попередні резолюції 60 країн підтримали ті резолюції. Приблизно така сама картина очікується і цього року", - сказала Джапарова.

Джапарова особливо звернула увагу на те, що шанси на те, що Генасамблея ООН підтримає резолюцію вже в грудні, є, тому що таке вже відбувалося, а очікувань, що буде протилежне, - немає.

Вона також зазначила, що є й інші резолюції. Готується до подачі проект щодо мілітаризації регіону. Але ці резолюції будуть подаватися напряму в Генасамблею в обхід комітетів.

"Я думаю, що це найактуальніше питання, бо це фактично військова база. І резолюції по відношенню до людей це наслідок окупації, який можна відокремити від мілітаризації. Тобто гуманітарний вимір від військового. Інше питання в тому, скільки країн її підтримає", - сказала Джапарова.

Нагадаємо, третій комітет Генеральної Асамблеї ООН завтра, 15 листопада, розгляне оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

У серпні президент України Петро Порошенко доручив дипломатам готувати нову резолюцію щодо Криму на наступну сесію Генасамблеї ООН.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що нова резолюція ООН щодо Криму вимагатиме звільнити політв'язнів.

Довідка: 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". Документ, зокрема, констатував наявність міжнародного збройного конфлікту між РФ і Україною, засудив ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. Крім того, резолюція містила вимогу до Москви виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України в Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme