До Ради внесли урядовий законопроєкт, який робить Ситника вічним

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, внесений Кабміном, який передбачає зміну поцедури призначення та звільнення директора НАБУ
 

До Ради внесли урядовий законопроєкт, як…
Facebook/НАБУ

Ініціатором законопроєкту № 4437 є прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Depo.ua з посиланням на офіційний вебпортал Верховної Ради.

Головним для розгляду проєкту закону визначено Комітет з питань антикорупційної політики.

У пояснювальній записці до проєкту закону № 4437 зазначається, що законодавча ініціатива подана у зв'язку із визнанням Конституційним Судом неконституційним Указу Президента України № 218/2015 "Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України".

"Таким чином, існує необхідність внесення змін до деяких положень Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" з метою їх приведення у відповідність до Конституції України та врахування правових позицій Конституційного Суду України", – йдеться у пояснювальній записці.

Автори законопроєкту нагадують, що неконституційними визнано положення закону, якими президент наділявся повноваженнями, що не передбачені Основним Законом, зокрема, в частині створення НАБУ і призначення на посаду директора НАБУ.

Автори документу зауважують, що неконституційні положення Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" втратять чинність через три місяці з дня ухвалення рішення КСУ, тобто з 17 грудня 2020 року, а тому є потреба законодавчого врегулювання цього питання.

Також зазначається, що законопроєкт № 4437 спрямований на усунення суперечностей між Конституцією та Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України", а також на забезпечення гарантій незалежності НАБУ та його функціонування.

Проєктом пропонується внести зміни до статей 1 і 6 Закону України "Національне антикорупційне бюро України", якими: 1) визначити, що НАБУ утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог Закону; 2) встановити повноваження Верховної Ради приймати рішення про звільнення Директора НАБУ з посади за наявності підстав, визначених частиною четвертою статті 6 Закону; 3) визначити, що особа, призначена на посаду директора НАБУ, продовжує виконувати свої повноваження до моменту призначення нового директора в порядку, визначеному Законом "Про Національне антикорупційне бюро України", але не пізніше спливу строку його повноважень.

Уточнюється, що прийняття проєкту закону не потребує додаткового фінансування з державного чи місцевих бюджетів.

Втім, за детального аналізу, можливі наслідки прийняття цього акту далеко не райдужні. Адже насправді він робить пана Ситника вічним очільником НАБУ. Для цього передбачено кілька механізмів. Зокрема, у пропонованому переліку причин звільнення голови НАБУ є "несплата аліментів" і "невчасне подання декларації". Але немає протоколу про корупцію, і немає неправдивого декларування. Тому Ситник, який є визнаним судом корупціонером і не задекларував мільйон від проданої за російським законодавством ділянки в Криму, під запропоновані законодавчим актом причини не підпадає. 

Читайте також: Ситник став вічним головою НАБУ. Але мільярд нам все одно не дадуть цього року

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme