ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

До політв'язня із справи Сенцова нарешті пустили консула

До українського політичного в'язня, обвинуваченого Росією в "підготовці терактів в Криму" Олександра Чернія був допущений генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський

Depo.Влада
6 грудня 2018 23:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив сам Малишевський, передає Depo.ua з посиланням на Крим.Реаліі.

За його словами, українські дипломати чотири місяці не могли потрапити до Олексія Чернія в виправну колонію №15 в Батайську Ростовської області Росії. В кінці серпня цього року російська сторона заявила генконсульству України в Ростові-на-Дону, що Черній - громадянин Росії, і в зв'язку з цим "немає підстав для допуску до нього українських консулів".

Генконсул України повідомив, що 26 листопада передав Олексію Чернію ліки для серцево-судинної системи, оскільки він останнім часом став відчувати болі в серці. Також йому привезли чергову партію конвертів і марок для листування, незабаром генконсульство планує перерахувати в'язневі матеріальну допомогу на його рахунок у виправній колонії №15.

За словами генконсула Тараса Малишевського, йому вдалося проговорити з Олексієм Чернієм близько півтори години, умови перебування в колонії Батайска Черній називає задовільними в порівнянні зі своїм перебуванням в ряді інших пенітенціарних закладів Росії.

"Він відрізняється від всіх оточуючих, навіть ця тюремна стандартна зелена фуфайка не робить його одним з них. Спілкування з Олексієм очі в очі більше відповідає неспішній бесіді за чашкою кави де-небудь в тінистому парку... Сподіваюся, що в книгах (список його замовлень чималий) він знаходить розраду і може врятувати себе від тюремної дійсності ", - розповів Малишевський.

Генконсул повідомив журналістам, що українські дипломати продовжують залучати до відвідування українських політв'язнів правозахисні групи Ростовської області Росії і членів обласної громадської спостережної комісії. Їх наступний візит до Олексія Чернія запланований на другу половину грудня.

Нагадаємо, що сьогодні українські консули зустрілися з трьома пораненими моряками.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада