До початку приватизації ОПЗ, ФДМУ потрібно вирішити багато проблем, - Микола Щуриков

Про це написав заявив перший заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуриков
Depo.Влада
16 лютого 2016 12:54
ФОТО: depo.ua

Зокрема про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці". 

На сьогоднішній день ОПЗ має 190 мільйонів доларів боргу перед компанією Дмитра Фірташа Group DF. Микола Щуриков вважає це «явним фактором для зниження ціни приватизації та можливості участі Фірташа з бонусом в $ 190 млн. На старті торгів».

Глава Фонду держмайна Ігор Білоус за підсумками зустрічі з членами робочої групи з приватизації, заявив, що Кабінету міністрів потрібно вирішити, що робити з цим боргом.

На думку Щурикова, перед продажем, завод слід очистити від цього боргу: «Ліквідація боргу дозволить гарантувати, що переможця не чекатиме неприємний сюрприз у вигляді судових розглядів в українських судах (і всієї їх корупційної специфікою)».

У своєму коментарі перший заступник директора ОПЗ акцентував увагу ще на одиному важливому чиннику, який слід враховувати при підготовці до приватизації - можливість протидії групи «Приват». Він нагадав, що перший конкурс з приватизації ОПЗ відбувся в 2009 році. Тоді перемогла компанія "Нортіма", яка входить до групи «Приват». Пізніше результати конкурсу були визнані недійсними. «Нортіма» звернулася до господарського суду Києва з вимогою визнати законними результати конкурсу з приватизації ОПЗ і укласти з компанією договір купівлі-продажу підприємства.

«Сьогодні і Фірташ і Коломойський заявляють про свою участь в приватизації ОПЗ. Якщо у Фірташа є бонус в вигляді не пред'явленого боргу, то Коломойський знаходиться в судах і відкрито заявляє: «Ми хочемо зафіксувати свою позицію, і ми повинні вийти на Фонд державного майна з пропозицією мирової угоди з цього суду, в якому буде прописано, що конкурс буде прозорим, стартова ціна буде не нижче 5 мільярдів гривень». «Якщо в результаті аукціону хтось дасть якусь ціну, ми хочемо, щоб наша компанія мала право «першої руки»... тому, що вона свого часу вже вигравала конкурс», - підкреслив при цьому Коломойський. У відповідь на це Білоус заявив - «Коломойський багато чого хоче, правда? Він хоче, а ми рухаємося своїм шляхом», - пише Микола Щуриков.

На його думку, така позиція не є гарантією того, що з «Приватом» укладений якийсь договір про ненапад - скоріше, навпаки.

Крім позначених моментів, Щуриков також вважає, що «При підготовці до приватизації потрібно розуміти механізм перевірки, який не допустить переуступку або тіньову участь російських ФПГ через механізм хедж-фонду. Так що до початку конкурсу ФДМУ потрібно вирішити ще багато проблем».

Більше новин політики читайте на Depo.Влада