До КСУ надійшло подання про кнопкодавство за Шкарлета

До КСУ надійшло конституційне подання народних депутатів, в якому оскаржено законність постанови Верховної Ради про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти через можливі факти "кнопкодавства"

Ірина Жукевич
Журналіст

Про це повідомила нардеп фракції "Слуга народу", представник ВР в КСУ Ольга Совгиря у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

Зазначається, що ДБР викликало нардепів Ярослава Железняка, Ольгу Стефанішину, Інну Совсун і Наталю Піпу для допиту як свідків у справі про можливе кнопкодавство за Шкарлета.

"У конституційному поданні стверджується, що вказана постанова була прийнята з порушенням Конституції України у зв’язку із неперсональним голосуванням за неї окремими народними депутатами", – пише Совгиря.

За її словами, згідно зі статтею 152 Конституції України однією з підстав визнання актів неконституційними є порушення встановленої Конституцією України процедури їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

"Конституційний Суд раніше визнавав неконституційними деякі закони у зв’язку із порушенням вимоги персонального голосування народних депутатів під час їх прийняття – зокрема це стосується закону "Про всеукраїнський референдум" і закон "Про засади державної мовної політики", – додала нардеп.

совгиря шкарлет

Нагадаємо, раніше стало відомо, що нардепи зібрали голоси за відставку Шкарлета.

Довідка: 17 грудня Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України. Однак згодом у фракції "Голос" повідомили, що під час голосування за призначення міністром освіти Сергія Шкарлета проголосували деякі нардепи ОПЗЖ, яких фізично не було у сесійній залі.

18 грудня Верховна Рада пішла на перерву одразу ж після відкриття пленарного засідання, оскільки народні депутати ініціювали нараду через ймовірне "кнопкодавство під час голосування за міністрів". 

Після завершення наради з представниками фракцій та груп, на якій обговорювали можливе кнопкодавство при голосуванні за призначення міністром Шкарлета, спікер Дмитро Разумков запропонував встановити додаткові камери у сесійній залі парламенту які б фіксували неперсональне голосування. Він уточнив, що камери встановлять у тих місцях, де їх немає. Наприклад, у ложах. 

Також з метою запобігання у Верховній Раді такого явища як кнопкодавство, так звані "резервні" місця для голосування будуть відключені від системи "Рада".  За словами Разумкова, через наявність в Україні тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму, у Раді залишився так званий "резерв", оскільки не всі ймовірні народні депутати можуть обиратися там.

Крім того, Разумков доручив регламентному комітету Ради розробити до 15 січня зміни до законодавства, які б передбачали жорсткіше покарання за кнопкодавство під час голосування народними депутатами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme