До "кримських диверсантів" не пускають адвоката

До так званих "українських диверсантів", затриманих в окупованому Криму минулого тижня, досі не пускають адвокатів
Depo.Влада
15 листопада 2016 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це написав у Facebook Олександр Попков, адвокат Дмитра Штиблікова.

"Чотири дні слідчі ФСБ (як мінімум Кулаков С.В. і Сердюк А.Н.) достовірно знають про наявність адвоката за угодою у Дмитра Штиблікова, але ігнорують і не допускають мене до справи і підзахисного. В неділю вдається вручити ордер і мої документи слідчому", - повідомив Попков.

За його інформацією, вдень у понеділок адвокатові Володимира Дудки за угодою - Оксаною Железняк - вдалося на пару хвилин прорватися до заляканого і пригніченого підзахисного. Тот сказав, що його змусять від неї відмовитися, і він буде вимушений давати свідчення, які не відповідають дійсності: "Я вам не можу всього розповісти". Дійсно, незабаром Дудка "відмовився" від хорошого принципового адвоката, йому призначили іншого, після чого Дудка надав відеозізнання.

Попередній адвокат, призначений Штиблікову, повідомила Попкову, що за її участю ніяких відео не записувалися і ніяких слідчих дій не проводилися. "Значить, її теж прибрали зі справи. Але більше з родичами ніхто з адвокатів не зв'язувався", - пояснив Попков.

В понеділок увечері слідчий мимохідь повідомив його, що Штибліков нібито відмовився від адвоката за угодою Попкова. Але той не збирається йти зі справи: "Підтверджень я не бачив, підзахисний у моїй присутності і після конфіденційного спілкування від мене не відмовлявся, працюю далі. У такій ситуації ізольована кримським ФСБ людина з рідними, такими, що живуть в Криму, може підписати будь-які папірці, узяти на себе все що завгодно, аж до вбивства Павла I і геноциду печенігів. А якщо хтось сумнівається, то запитаєте у Геннадія Афанасьєва", - резюмував адвокат.

Нагадаємо, що в ФСБ Росії заявили, що 9 листопада затримали в анексованому Севастополі чергових "українських диверсантів", які нібито планували диверсійні акції на стратегічних об'єктах Криму. Зокрема, зазначається, що затримані нібито є членами "диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України".

Згодом з'ясувалось, що були затримані Олексій Бессарабов, Дмитро Штибліков та Володимир Дудко. А окупанський "суд" арештував їх.

У Міноборони України спростували інформацію про те, що затримані саме українські диверсанти.  А в МЗС України вимагають від Росії надати інформацію про затриманих українців

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада