Коли розвалиться "Свобода"

Останнім часом у середині партії Тягнибока посилюються відцентрові рухи. Дійшло до того, що однопартійці подають один на одного в суд
Depo.Влада
7 червня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Коли розвалиться "Свобода"
Коли розвалиться "Свобода"

Після того, як восени 2014 року "Свобода" з тріском провалила парламентські вибори, провівши до стін Верховної Ради лише кілька мажоритарників, багато хто заговорив про якщо не кінець, то серйозне послаблення позицій головної націоналістичної політсили країни. Розчарування пасивною позицією керівництва "Свободи" під час Революції Гідності разом з подальшою "плідною" роботою "свободівського" десанту у вигляді генпрокурора Олега Махницького та міністрів АПК Ігоря Швайки та екології Олега Мохника, призвело до цілком логічного фіаско.

Втім, схоже, висновків з цього ніким зроблено не було: подальша недалекоглядна позиція вождя "свободівців" Олега Тягнибока призвела до того, що у лавах його політсили протягом останніх двох років продовжує спостерігатися серйозний відтік людей, які ідуть в інші проекти правого спрямування. Зокрема, мова йде про "Азов", "Правий сектор" та інші дрібніші організації. Варто враховувати, що саме актив партії має найбільшу цінність для "Свободи", завдяки якому партія і змогла отримувати хороші результати на загальноукраїнському рівні. Без нього партії наступить кінець.

Нема чому радіти Тягнибоку і у Верховній Раді, де одразу два нардепи, які позиціонували себе "свободівцями" - Сергій Рудик та Юрій Бублик – втекли у Блок Петра Порошенка. Натомість на довиборах до ВР, які мають відбутися вже в липні, знову виникнула дивна ситуація: спочатку на вакантному округу №85 мав балотуватися Руслан Кошулинський, який мав всі шанси перемогти у будь-якого супротивника. Втім, в останній момент на з’їзді "Свободи" вирішили відправити змагатися за депутатський мандат вчительку села Голинь Оксану Тебешевську. Чи варто говорити, що це схоже на банальний злив округу?..

Водночас розбірки у "Свободі" перейшли на столичний рівень. Яскравим прикладом того, що відбувається в партії, яку ще не так давно називали взірцем єдності, став конфлікт між екс-нардепом, нинішнім депутатом Київради від "Свободи" Ігорем Мірошниченком та столичним активістом, прес-секретарем київської "Свободи" Володимиром Тищенком, яке дійшло до судової тяганини між ними.

Мірошниченко через суд намагався спростувати слова свого однопартійця Тищенка, який стверджує, що за керівником громадської організації "Водно-моторний спортивно-фізкультурний клуб "Видубицький", якому належить акваторія Видубицького озера (мова йде про 26 га столичної землі) Володимиром Стрілою, якому активно допомагає Мірошниченко, нібито стоїть Валерій Хорошковський. Сам депутат стверджує, що лише допомагає киянам, які вже десятиріччями ставлять свої човники на Видубицькому озері. Натомість інша сторона зазначає, що суперечка за даний ласий шматок столичної землі, який триває вже кілька років, пов'язаний з конфліктом одразу між трьома сторонами конфлікту -  структурам Нестора Шуфрича, Віктора Пінчука та Валерія Хорошковського. В результаті, Шевченківський райсуд Києва відмовив Мирошниченку у задоволенні позову.

Водночас конфлікт у столичній "Свободі" набув ще більшого розмаху, оскільки прес-секретар столичного осередку партії публічно звинуватив Мірошниченка у тому, що той засвітився в одному серйозному будівельному конфлікті в Києві. Йдеться про намагання збудувати торговельний центр поруч з метро "Осокорки", яке завершилося серйозним протистоянням між міліцією, "тітушками" та активістами. Тищенко стверджує, що Мірошниченко домовився з забудовником, щоб "Свобода" не брала участь у протестних акціях. Сам Мірошниченко дану інформацію спростовує.   

Чим би не завершився даний конфлікт – а він, враховуючи медійну активність гравців, навряд чи швидко затихне – в будь-якому разі послабить позиції Тягнибока, якому все складніше втримувати розрізнену команду, яка мало того, що активно придивляється куди б чкурнути подалі від свого вождя, так ще й готова битися між собою.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада