До безвізу лишилися лічені тижні, - комісар ЄС

Єврочиновник у телефонній розмові з президентом України запевнив, що Євросоюз зовсім скоро виконає всі свої зобов'язання по безвізовому режиму
Depo.Влада
10 листопада 2016 21:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Петро Порошенко провів телефонну розмову з комісаром ЄС Йоганнесом Ганом.

Глава держави подякував за підтримку України, висловлену у вітальному листі президента Євроади Дональда Туска та очільника Єврокомісії Жан-Клода Юнкера на адресу новообраного президента США Дональда Трампа.

Співрозмовники відзначили важливість збереження трансатлантичної єдності та готовність тісно співпрацювати з новою президентською адміністрацією США для допомоги Україні у протидії російській агресії.

Комісар ЄС запевнив у незмінній та послідовній підтримці України з боку ЄС у питанні відновлення суверенітету та територіальної цілісності, а також всебічного сприяння реформам.

Співрозмовники обговорили низку актуальних питань порядку денного Україна-ЄС, зокрема запровадження безвізового режиму для громадян України. Комісар ЄС вчергове наголосив, що Україна виконала всі критерії і в найближчі тижні Євросоюз має виконати власні зобов’язання.

Важливу увагу було приділено завершенню ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також проблемі зміцнення енергетичної безпеки в Європі.  Глава держави наголосив, що рішення Єврокомісії щодо розширення доступу "Газпрому" до газопроводу Opal не відповідає духу Угоди про асоціацію та Договору про Енергетичне співтовариство.

Нагадаємо, що українське дипломатичне відомство заявило про неприпустимість затягування ситуації з безвізовим режимом.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада