До 60% росіян бачать у США загрозу, але вірять у свою перемогу, - опитування

Близько 59% росіян вважають, що США представляють яку-небудь загрозу для Росії, при цьому лише 5% вважають, що в разі війни Америка здобуде перемогу
Depo.Влада
12 травня 2015 08:47
ФОТО: depo.ua

Згідно з даними опитування російського "Левада-центру", в якому взяли участь 1,6 тис. осіб з 134 населених пунктів 46 регіонів країни, лише 32% опитаних не бачать в США ніякої загрози, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

На запитання "Левада-центру", чи становлять зараз Сполучені Штати будь-яку загрозу Росії, 59% опитаних відповіли ствердно, третина населення (32%) дотримується протилежної точки зору.

За словами соціолога «Левада-центру» Каріни Піпія, загроза з боку США частіше бачиться літнім, ніж молоді. Якщо в цілому по Росії цієї позиції дотримується дві третини населення, то серед респондентів у віці від 18 до 24 років - майже половина (48%).

Таке ж опитування проводилося в 2007 році. Тоді про загрозу з боку США говорили 47% опитаних, а про її відсутність - 42%, тобто за минулі вісім років частка перших зросла на 12%.

За ці роки змінилося і уявлення про те, яку саме загрозу представляють Сполучені штати Америки.

Якщо в 2007 році основним страхом було встановлення цією країною контролю над російською економікою (51%), то зараз на перше місце вийшло сприйняття США як стримуючого бар'єру, що створює перешкоди на шляху розвитку Росії (48%).

Крім того, в нинішньому році серед населення активізувався страх можливості військового вторгнення, окупації - цього побоюється кожен третій росіянин (31%), у 2007 році - 21%.

Проте 33% респондентів упевнені, що в разі війни переможцем вийде Росія і лише 5% допускають перемогу Сполучених штатів.

Малоймовірним (42%) росіяни називають сценарій, згідно з яким у разі війни із Заходом Росія може першою використовувати ядерну зброю. Ще 13% стверджують, що це абсолютно виключено. Чверть населення (25%) допускає такий розвиток подій і тільки 7% вважають дуже ймовірним.

Мітки: США, Росія