Бно-Айріян – на вихід: Хто стане новим головою Київської ОДА і до чого тут Коломойський

У Зеленського готують заміну очільнику Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріяну

Економічний і політичний оглядач
Бно-Айріян – на вихід: Хто стане новим г…

Місце очільника Київської обласної державної адміністрації готується зайняти представник харківських бізнес-кіл Олексій Чернишов. А нинішній очільник області, який поки не дотягнув і до 100-денки Михайло Бно-Айріян, схоже, шукатиме собі нову роботу. Подейкують, може відправитися в МЗС. Команда Зеленського переживає першу кризу очищення своїх лав від випадкових попутників, пише Depo.ua.

Михайло Бно-Айріян був призначений на посаду голови ОДА під час тієї самої нашумілої зустрічі президента з місцевим активном Борисполя, коли секретар міськради Ярослав Годунок був обізваний "чортом" та "розбійником" і принизливо вигнаний з засідання.

Тоді новий губернатор улесливо посміхався президенту, розраховуючи, мабуть, на довгу і плідну кар'єру державного чиновника. Але минуло менше трьох місяців, як Бно-Айріян опинився під прицілом звинувачень у корупції і зв'язках з попередньою владою.

Хто такий Бно-Айріян

Михайло Бно-Айріян - українець вірменського походження. Відомий тим, що був однокурсником нинішнього голови Верховної ради Дмитра Разумкова у інституті міжнародних відносин Київського універститету Шевченка.

Протягом 2010-2013 років Бно-Айріян був радником міністра закордонних справ України (а згодом - віце-прем'єра) Костянтина Грищенка, який працював в уряді Януковича-Азарова. Також працював в українському посольстві на Росії. 

У 2015-2016 роках Бно-Айріян очолював Департамент стратегічного планування та європейської інтеграції в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. Потім влаштувався на роботу у державне підприємство "НЕК "Укренерго". Спочатку він був директором з комунікацій та міжнародного співробітництва підприємства, а згодом зайняв посаду заступника директора "НЕК "Укренерго".

Згідно декларації Бно-Айріяна, він досить не бідна людина.

Атака Дубинського

Протягом своєї недовгої каденції губернатора Київщини Михайло Каренович, судячи з його Фейсбука, займався багатьма важливими справами: брав участь у фестивалях, ратував за загубленого хлопчика, боровся з підвищенням тарифів і корупцією, слідкував за ремонтом бориспільської лікарні, рятував ліси Київщини, розвивав туризм, перевіряв, інспектував, брав під контроль… Та багато іншого доброго робив на своїй посаді.

І міг би ще довго радувати своїх підписників у соцмережах переможними відео- та фотозвітами про титанічну і кропітку щоденну працю на благо жителів області. Єдине, з чим не зміг впоратись - звільнити з ключових посад людей демонічного Ігоря Кононенка. Як і самій ОДА, так і по районах області. І це стало приводом для потужної інформаційної кампанії з боку колишнього журналіста, а нині законотворця - Олександра Дубинського.

Дубинський закинув Бно-Айріяну, що той, залишаючи людей Кононенка на посадах в КОДА, в Обухівській та Васильківській райдержадміністраціях, фактично зберігає вплив одіозного соратника Порошенка на політичні та економічні процеси в області. 

Більше того, Дубинський вказав, що до зміни влади в Україні Бно-Айріян працював у компанії "Укренерго", яку курував і з якої підживлювавався той самий Кононенко.

Незабаром Дубинський звинуватив Бно-Айріяна та Київську обласну раду у причетності до "відкатів" у розмірі 36 мільйонів гривень на медичних закупівлях. Йшлося про закупівлю в обласний онкологічний центр лінійного прискорювача за ціну, яка є вдвічі більшою, аніж реальна вартість цього обладнання. – 

Своєрідною відповіддю став відеовиступ губернатора стосовно схем постачання вугілля на, зокрема, Трипільську ТЕЦ, заявивши, що у цій сфері відбувається перерозподіл впливів. Обізнаний глядач міг відчути у словах губернатора тонкий натяк на інтерес патрона Дубинського олігарха Ігоря Коломойського до вугільної теми.

Але допомогти Бно-Айріяну цей "компромат" не зміг. І сьогодні Бно-Айріян змагається з іще одним збитим льотчиком Олександром Данилюком за першість "на вихід" у списку президентських указів з якого розпочнуться чистки вже у новій владній команді.

Харківський десант

Натепер ми знаємо, що київщину Офіс президента вирішив передати в руки представникам харківського бізнесу, а на посаду губернатора претендує бізнесмен харківського походження, який реалізував кілька будівельних проектів у Києві, Олексій Чернишов. Про те, що саме ця людина претендує на крісло губернатора Київщини стало відомо з його декларації про майно та доходи, поданої як кандидатом на посаду очільника КОДА.

Про Чернишова відомо, що  народився 4 вересня 1977 року в Харкові, має економічну та юридичну вищу освіту. Його пов'язують із відомим харківським бізнесменом і політиком Олександром Фельдманом, співголовою партії "Наш край". Чернишов розпочинав на харківському "Барабашово" - чи не найбільшому торговельному майданчику України.

Читайте: Що відомо про Чернишова на даний момент

Також подейкують, що Чернишов має добрі стосунки з одним з лідерів "Опозиційної платформи - За життя" Юрієм Бойком. 

Тут важливо також те, що Ігор Коломойський наразі має гарні стосунки з Олександром Фельдманом. 

Згідно з декларацією, Чернишов одружений, має двох синів. Родина забезпечена житлом, транспортом та грошовими коштами у достатній мірі - є квартири, будинки, гарні автомобіли, коштовності, та колекції книг і картин. Чернишов є власником акцій та численних корпоративних прав. Він є кінцевим бенефіціаром юросіб зареєстрованих як в Україні, так і тих, що перебувають на Кіпрі, Британських Віргінських островах та Австрії.

Активна діяльність Олександра Дубинського з дискредитації Бно-Айріяна свідчить про цікавість Ігоря Коломойського до Київщини. А також те, що з боку губернатора олігарх не відчув належної підтримки.

За даними деяких джерел, один близький до Банкової олігарх та інші поважні бізнесмени, намагалися отримати від новопризначеного губернатора лояльність, в тому числі, у земельних питаннях. Натомість в адміністрації ходоки отримували відлуп.

В той же час говорять про те, що Михайло Бно-Айріян виявився не те що недоговороздатним та нелояльним, а просто нездатним вчинити бодай якісь конструктивні вчинки. І не лише у сфері перерозподілу впливу, що залишився від Ігоря Кононенка та Ярослава Москаленка - головних розпорядників на Київщині часів Порошенка. Він не спромігся організувати роботу всередині адміністрації: поки губернатор перерізав стрічки та тішився від своїх фото в соцмережах, його заступники, керівники підрозділів та виконувачі обов'язків голів РДА, відчувши безладдя і анархію, почали діяти в інтересах своїх попередніх патронів.

Тому поява Чернишова - це не тільки і не стільки посилення умовних "коломойського" і "фельмана", а швидше спроба заповнити вакуум безвладдя, яке утворилося на Київщині. Ну і перший крок Зеленського до вичищення зі своєї команди випадкових людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme