Для судді, який відпустив на свободу Кернеса, ця справа стала останньою

Суддя Антонов, який закрив справу проти Геннадія Кернеса та його охоронців 10 серпня, не збирається продовжувати свою кар'єру

Про це сказала Анжела Стижевська, заступниця генерального прокурора України, передає Depo.ua із посиланням на "Еспресо".

За її словами, рішення суду стосовно закриття справи Кернеса стало несподіванкою і вона не розуміє, як "у природі могло з'явитися таке рішення".

"Я говорила сьогодні на брифінгу, що мене мало чим можна здивувати, але це рішення мене здивувало", - сказала Стрижевська.

Заступниця генрокурора додала, що у справі Кернеса немає жодної оцінки доказів і "суд просто самоусунувся від прийняття рішення".

"Я не знаю, які причини до цього спонукали, але рішення зводиться тільки до того, що дається аналіз того, чому прокурори не з'явились на засідання. І на думку суду це є відмова від обвинувачення. Але крім прокурорів у цьому процесі є ще і потерпілі, які так само підтримують обвинувачення. Суд не давав оцінку доказів, а ми вважаємо, що у нас їх достатньо, аби підтримувати обвинувачення", - сказала Стрижевська.

Також додала, що до дебатів готувалися серйозно і готові були відстоювати свою позицію у процесі.

"Наскільки мені відомо, суддя (який закрив справу Кернеса, - ред) не збирається продовжувати суддівську кар'єру і це рішення, ним прийняте, наводить на певні думки з приводу того, як він збирається продовжувати свою життєдіяльність після процесу", - сказала Стрижевська.

Рішення про закриття справи будуть оскаржувати.

Нагадаємо, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, якого звинувачували у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозах вбивством активістам Євромайдану.

Суддя Андрій Антонов звинуватив сторону обвинувачення у "перекладанні необхідності доведення вини" саме на суд, так як прокурори не з'являлися на останні засідання.

Суддя також заявив, що суд просив Генпрокуратуру забезпечити присутність будь-якого з 19 прокурорів ГПУ, однак "жодної відповіді, листа чи повідомлення на адресу суду з цього приводу не надходило". Такі дії, за словами Антонова, суд може розцінювати як відмову від обвинувачення.

Суддя наголосив, що представники обвинувачення не з'являлися на сім останніх засідань поспіль.

Пізніше генпрокурор Луценко пообіцяв повернути Кернеса на лаву підсудних та покарати суддю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна