Для російської економіки найгірше ще попереду - The Washington Times

Якщо ціна нафти буде триматися в районі $50 плюс санкції Заходу, то резерви Росії можуть закінчитися до кінця 2015 року, і наслідки для країни виявляться катастрофічними
Depo.Влада
26 травня 2015 12:15
ФОТО: depo.ua

Саме тому розмови про відновлення російської економіки є дуже передчасними, пише The Washington Times, передає depo.ua.

Як зазначає видання, російські чиновники та деякі іноземні банківські інститути висловлюють впевненість у тому, що економіка країни "витримала шторм", який прийшов в результаті американських і європейських санкцій. Однак аналітики кажуть, що найгірше ще попереду.

Незважаючи на невелике підвищення світових цін на нафту, Росія ще не залишила всі труднощі позаду, оскільки санкції продовжать чинити вплив, заявив старший науковий співробітник інституту Брукінгса і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

За його словами та інших експертів, в останні тижні рубль демонстрував зростання, а Світовий банк і МВФ вказували на ознаки відновлення економіки Росії, однак великі російські компанії "загрузли" в труднощах боргової кризи, що загрожує "спустошити" валютні запаси країни.

Як зазначив Пайфер, значна кількість великих російських фірм через санкції не можуть рефінансувати свої "масивні борги" на Заході, пише Газета.Ру.

Пайфер також вважає, що багато чого залежить від цін на нафту. Як заявив експерт, Росії потрібна ціна в районі $65-70 за барель, щоб економіка зростала і щоб "не боятися спустошити свої валютні резерви". Якщо ж ціна буде в районі $50, то резерви можуть закінчитися до кінця 2015 року, і наслідки виявляться "важкими", прогнозує Пайфер.

"Російська економіка не поліпшується", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аріель Коен. Він підкреслив, що "санкції спрацювали". За словами Коена, очевидно при цьому, що санкції спрацювали недостатньо, щоб, наприклад, змінити політику Москви щодо України, проте якщо такі заходи проти Росії зберегти, то наслідки можливі до кінця 2016 року.

Мітки: Росія