Для кортежу Зеленського дороги не перекривають, – УДО

Інформація про перекриття дорожнього руху під час пересування кортежу президента України Володимира Зеленського не відповідає дійсності

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу Управління державної охорони (УДО) України.

Так у відомстві відповіли на повідомлення низки ЗМІ стосовно того, що у четвер, 11 липня, кортеж Зеленського паралізував рух на Позняках у столиці.

В Управлінні пояснили, що увечері 11 липня тимчасово обмежували дорожній рух на окремих ділянках проспекту Петра Григоренка в Києві для забезпечення безперешкодного проїзду до аеропорту автомобільного кортежу прем’єр-міністра Молдови Маї Санду, яка перебувала в Україні з візитом.

В УДО наголосили, що, згідно із законом України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" і положення про державний протокол та церемоніал України, затвердженого указом президента України від 22 серпня 2002 року, головам іноземних країн, урядів, парламентів і міжнародних організацій, які перебувають в Україні з офіційними чи робочими візитами, забезпечується державна охорона.

У зв’язку з цим, як заявили в Управлінні держохорони, керуючись безпековими вимогами Служби державної охорони Молдови, а також указом президента України від 3 жовтня 2006 року №815/2006 "Про впорядкування застосування тимчасових обмежень або заборони дорожнього руху під час проїзду даної особи, щодо якої здійснюється державна охорона", і було тимчасово обмежено рух транспортних засобів і пішоходів на окремих ділянках проспекту Григоренка з метою надання кортежу офіційної іноземної делегації перевагу в русі під час проїзду перехрестя.

Нагадаємо, прем'єр-міністерку Молдови Майю Санду під час візиту до столиці України супроводжували міністр закордонних справ Ніку Попеску, її радник і посол Молдови в Україні, однак міністр внутрішніх справ і віцепрем'єр Андрій Нестасе не увійшов до складу делегації.

За словами Санду, новий уряд Молдови планує посилити співпрацю з Україною і вбачає стратегічне партнерство одним із наріжних каменів власної безпеки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна