Для кого Україна закриває кордони: Головні меседжі з брифінгу РНБО

Брифінг секретаря РНБО Данілова і головного санепідлікаря Ляшка замість відповідей щодо коронавірусу викликав ще більше питань. Залишилося незрозумілим, чи будуть сідати в аеропортах транзитні літаки, які додаткові перевірки влаштують на кордоні, що за обсервацію влаштують заробітчанам і чи будуть закриті інші місця масового перебування - наприклад, спортзали, спа-комплекси, фудкорти

Для кого Україна закриває кордони: Голов…

Загалом схоже, що українська влада бездумно копіює заходи, до яких вже вдалися в Європі і крім обмежень нічого не робиться. Та й обмеження залишаться тільки на папері, адже механізми реалізації людям так і не пояснили.

Depo.ua розповідає, про найголовніші меседжі щодо коронавірусу, які оголосили Данілов і Ляшко.

Читайте також - Прямі переговори з ОРДЛО: Що приховує Єрмак під створенням Консультативної ради

Через 48 годин Україна закриває кордон для іноземців

Кордон буде закритий на два тижні.

"Через два тижні, в залежності від того, у який спосіб буде розвиватися ситуація, ми на засіданні РНБО будемо приймати наступне рішення", – заявив він.

Кого не пускатимуть в Україну

Закриття кордонів Україною торкнеться лише іноземців, та й то – не всіх.

"Через 48 годин в Україну зможуть потрапити лише іноземці, які працюють в наших дипломатичних установах, у відповідних організаціях ООН, ЮНІСЕФ, тощо. Решта іноземців буде потрапляти на нашу територію лише після спілкування з нашим Міністерством закордонних справ", – пояснив Данілов.

Громадяни України матимуть змогу повернутися додому

Всі громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, матимуть можливість повернутися додому. Однак, повертаючись з країн, у яких лютує коронавірус, вони повинні будуть пройти обсервацію.

В якій формі це буде відбуватися і яка процедура, Данілов не уточнив.

З пропуском жителів Криму і ОРДЛО можуть бути проблеми

Данілов підтвердив, що українців без реєстрації на неокупованій території можуть перестати пропускати через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі і через адмінкордон на час карантину.

"Служби зовнішньої розвідки та інші наші підрозділи володіють інформацією про те, що на території окупованої частини Донецької і Луганської областей вже є зареєстровані випадки розширення коронавирусу. Ба більше, ми розуміємо, звідки це взялося. На превеликий жаль, жінка, яка захворіла (коронавірусом - ред), повернулася (на Донбас - ред) через Москву з Китаю. Їхала з Москви в мікроавтобусі. І саме таким способом все це (зараження коронавірусом на території ОРДЛО - ред) відбувалося. (...) Для того, щоб убезпечити наших громадян, ми так само працюємо і з тією територією, окупованим Кримом, як з іншими країнами", - сказав Данилов.

Читайте також - Влада сама не розуміє, що таке карантин

Всі пункти пропуску забезпечать експрестестами

Пункти пропуску на кордоні, які працюватимуть на той час, за тиждень будуть забезпечені експрестестами.

"За тиждень всі пункти пропуску мають бути забезпечені експрес-тестами. Всі будуть мати можливість проходити експрес-тести. Це стосується всіх пунктів перетину кордону, які лишаться на той час в нашій країні", – зазначив Данілов.

Він також додав, що всі медичні установи також будуть мати ці тести.

Маршрутки – це небезпечно

За словами Ляшка, громадський транспорт є найбільш епідемонебезпечним місцем, так як за день ним користується величезна кількість людей. Тому першочерговим завданням уряду є максимально скоротити кількість пасажирів у громадському транспорті. Задля цього  Міністерство охорони здоров’я направило рекомендації роботодавцям про переведення працівників на дистанційну роботу на час введення в країні карантину.

Закриття на карантин дитячих садків і шкіл, на думку Ляшка, також істотно знизить кількість пасажирів громадського транспорту, а також буде сприяти зниженню ризику поширення інфекції.

 Діти не будуть їздити до школи, а працівники зможуть виконувати свою роботу дистанційно. Це скоротить кількість контактів і знизить ризик зараження.

Чиновник додав, що визначити в маршрутці заражену коронавірусом людину неможливо, тому користування громадським транспортом різко підвищує ймовірність інфікування. Ляшко порадив не користуватися громадським транспортом, якщо необхідно проїхати 2−3 зупинки. Набагато безпечніше буде пройти пішки цю відстань. Це дозволить скоротити кількість пасажирів і мінімізувати ймовірність зараження.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme