Для Донбасу готують вільну економічну зону. Але блокпости посилять

Влада України готова призначити нову дату місцевих виборів на Донбасі
Depo.Влада
4 листопада 2014 17:56
ФОТО: depo.ua
Для Донбасу готують вільну економічну зону. Але блокпости посилять
Для Донбасу готують вільну економічну зону. Але блокпости посилять

Про це заявив президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки та оборони, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

«Ми готові прийняти новий закон, ми готові призначити нову дату виборів, ми готові чітко позначити територію, де відповідно до українського законодавства ці вибори проходитимуть і де діятиме спеціальний режим самоврядування», - заявив Порошенко. 

Крім того, Порошенко сподівається, що Росія погодиться на встановлення на Донбасі спеціального режиму вільної економічної зони. 

«Ми готові забезпечити спеціальний режим вільної економічної зони, де суб'єкти господарювання, які зареєстровані на цих територіях, матимуть спеціальний режим економічних відносин з Європейським Союзом. І ми про це вже поговорили з лідерами європейських держав. І спеціальний режим, я сподіваюся, Росія на це піде, економічних відносин з Росією», - зазначив президент. 

У той же час він не виключає посилення контролю на блокпостах і можливість більш жорсткого економічного режиму на Донбасі.

«Я не виключаю, що наслідком сьогоднішнього рішення РНБО буде значне посилення контролю на блокпостах з обмеженням руху тих, хто може становити ризик і посилати до нас розвідувально-диверсійні групи. Я не виключаю, що й економічний режим ми будемо змушені зробити більш жорстким», - заявив Порошенко.

Також глава держави зазначив, що Україна продовжує безплатно постачати тепло та електроенергію на території Донецької та Луганської областей, які перебувають під контролем бойовиків, хоча за законом, повинна вже відключити ці області від тепло- та електропостачання.

«Уже сьогодні Україна продовжує нести надзвичайно важкий економічний тягар, не отримуючи жодної копійки ані за електроенергію, ані за газ. За власний рахунок продовжує опалювати Донецьк і Луганськ в умовах мінусових температур, хоча за законом, ми давно повинні вже відключити опалення та енергозабезпечення», - заявив Порошенко.