Яценюк готовий в себе прихистити мільйон переселенців з Донбасу

Безелекторальний український прем'єр вирішив припідняти свій безнадійний рейтинг на болючій темі переселенців з окупованого Донбасу
Depo.Влада
25 лютого 2016 16:05
ФОТО: depo.ua
Яценюк готовий в себе прихистити мільйон переселенців з Донбасу
Яценюк готовий в себе прихистити мільйон переселенців з Донбасу

Свою піар-кампанію на цій темі Арсеній Петрович розпочав ще в неділю на традиційній "десятихвилинці". Прем'єр похвалився, що уряд зупинив виплати 150 тисячам, за його словами, липових переселенців. За словами Яценюка, "побудована ціла схема коли шахраї отримують документи громадян країни, які не проживають на контрольованій території України, ідуть до органів соціального захисту і під приводом начебто того, що такі громадяни зареєстровані як тимчасові переселенці, отримують сотні мільйонів гривень з державного бюджету". При цьому очільник уряду поскаржився, що держава витрачає щороку страшні мільярди на переселенців, і зобов'язався все це негайно припинити.

Сьогодні цю тему активно підхопив міністр соціальної політики Павло Розенко на пару з очільником СБУ Василем Грицаком. Міністр довго розповідав про десятки мільярдів гривень, які втрачає держава на пенсіях "фіктивних переселенців", а голова СБУ поділився приголомшливими цифрами, мовляв таких фейкових переселенців майже мільйон.

Для чого відомство Яценюка затіяло хрестовий похід проти переселенців здогадатися не важко. Арсенію Петровичу терміново треба щось робити аби бодай трішечки припідняти власний нульовий рейтинг і тема боротьби з підступними переселенцями з Донбасу підходить для цього чудово. Ну як нормальний щирий патріот може не погодитися з логікою прем'єра – непочуті мешканці Донбасу, які два роки тому щосили волали: "Путін ввєді вайска!", раптом згадали про неньку Україну і видурюють з неї останні гроші, залишаючись при цьому на окупованих територіях, отримуючи паралельно рубльову пенсію від Путіна. На тлі українських економічних негараздів намагання зробити з переселенців, справжніх чи фейкових, цапа відбувайла – річ майже безпрограшна. От тільки Арсеній Петрович не подумав про декілька важливих деталей.

По-перше, з'ясувати в масштабах країни, хто з прописаних на окупованій частині Донбасу реально постійно проживає на неокупованих територіях, а хто лише їздить по пенсії наразі технічно просто неможливо.

По-друге, точних критеріїв справжньості переселення просто не існує. Те, що люди у великій кількості їздять з окупованих територій на не окуповані через пункти пропуску чи через територію Росії ні для кого не секрет. Деякі навіть ходять пішки кілька разів на день, приміром, з Луганська до Станиці Луганської і назад через піший перехід. Скільки разів на місяць дозволено перетинати лінію зіткнення аби не вважатися зрадником і шахраєм, і скільки ночей на рік дозволено проводити на територіях псевдореспублік до обмеження в соціальних правах? Відповідей на ці питання в юридичній площині просто немає, та й в етичній дати їх не так просто. Чи має, наприклад, право на українську пенсію, людина що не може надовго виїхати з Донецька через важку хворобу близького родича? Як то кажуть тут можна довго полемізувати.

Отже, все що зараз відбувається на Донбасі перетворило його на велику "сіру зону", і об'єктивно щось змінити в цьому майже не можливо. Та й сумнозвісні "мінські домовленості" лише консервують такий стан справ.

І наостанок найголовніше. А чи готовий Арсеній Яценюк, до того, що цей мільйон "фейкових переселенців", який юридично має усі права українських громадян, відзавтра перетвориться на переселенців не фейкових, а реально переїде на територію України і потребуватиме не лише пенсій, а й даху над головою, працевлаштування, дитсатки та школи для дітей, якусь роботу врешті-решт. Що уряд робитиме з мільйоном реальних біженців? Здається, щось подібне для Яценюка – це просто страшний сон. То може краще було б взагалі не чіпати цієї болючої теми, а спробувати покращити свій рейтинг в якийсь більш конструктивний спосіб. Колись Арсеній Петрович щось говорив про реформи та боротьбу з корупцією.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада