"Дія" в дії: Як працюють державний додаток та портал цифрової грамотності

Після презентації державного додатку "Дія" чимало українців ринулися перевіряти, як саме працює "Держава в смартфоні"

"Дія" в дії: Як працюють державний додат…

Depo.ua подивився, як працює додаток, і чому вчать на однойменному порталі цифрової освіти. 

Наразі за запитом "Дія" у Apple Store та Google Play додаток з першого погляду не знайти. Недосвідчений користувач може, наприклад, переплутати застосунок з "Опендатабот" з аватаркою в кольорах українського прапору, який пошук видає першим. 

Втім, трохи проскроливши запропоновані програми, таки знаходиш потрібну опцію. 

Аби пройти верифікацію, у Google Play застосунок пропонує скористатися або додатком Mobobank, або технологією Bank ID. У AppStore замість Mobobank – Приват. 

Наразі вона доступна для такого переліку банків:

Після вибору установи, треба відсканувати QR-код. Далі – підібрати пароль для свого профілю у застосунку і почекати, доки система підтягне вже доступні документи – цифрову копію прав та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт). 

Також для водіїв планують запровадити цифрову автоцивілку. Також на черзі – студентський квиток і цифровий паспорт

Судячи з відгуків у мережі, більшості водіїв вдалося отримати документи без проблем. Якщо у прав вийшов термін придатності, пропонують стати у електронну чергу за новими. 

Якщо цифрові копії система не бачить, їх, за словами керівників проекту, можна підтягнути самостійно у кілька кліків. 

Кореспондент Depo.ua протестував можливість пред'явити цифрову версію прав замість паспорту, сідаючи у потяг – залізнички поставилися до такого варіанту цілком толерантно.  

Втім, до кінця українську специфіку в додатку не враховано, адже чимало українських водіїв купують авто на вторинному ринку, свідоцтво про реєстрацію не переоформляють, натомість їздять по гарантії. А підвантажити цей документ можливості немає. Тому таким власникам користуватися запропонованою опцією не вельми зручно – маючи копію прав у додатку, все одно потрібно мати гарантію у бардачку. 

Освітній портал

Аби без проблем користуватися "Державою в смартфоні", українцям пропонують здобути цифрову освіту.

Перевірити себе можна за допомогою тесту на цифрову грамотність, по завершенні якого видають електронний сертифікат. Втім, тест – виключно на чесність, і, замість розгадувати захопливий квест, користувач має розповідати системі, чи він вміє користуватися месенджерами і пошуковиками, запобігати згубному впливу технологій на здоров'я тощо. Відповідно, якщо він все "вміє і може", рівень виходить високим. 

Наразі на порталі розміщені три серіали – базовий із цифрової грамотності, для вчителів і для батьків "Безпека дітей в Інтернеті".  У двох з них вийшло по два сезони.  Навчають українців "освітні амбасадори" – Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Микола Попадюк і Тетяна Ткаченко, Марія Єфросініна та Анастасія Дьякова. 

Обіцяють розміщати новий серіал щомісяця і створити ще п'ять категорій курсів.  

Наразі один сезон триває годину з гаком. 

У першому уроці розповідають  базові факти про Інтернет, як у нього зайти, скористатися пошуковиком, створити закладку та переглянути історію. А, наприклад, у п'ятому діляться правилами безпеки. Наприклад, пояснюють, що за наявності замка в адресному рядку з'єднання безпечне, нормальний сайт не повинен вимагати конфіденційні дані, а веб-сторінки не перевіряють комп'ютер на віруси. Також радять використовувати паролі-фрази – наприклад, "Ямаю2дітей!" або користуватися менеджерами паролів. 

Наприкінці сезону також пропонують тестування з шести питань.

Авторизуватися на порталі можна за номером телефона. 

Читайте також: Запуск "Дії": Які цифрові документи та можливості Зеленський і Гончарук обіцяють українцям вже цього року

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme