Дівчину, яка заманила Гриба в Білорусь, і далі продовжує використовувати ФСБ, - Тимчук

Російські спецслужби продовжують тиснути на українського політзека

Про це повідомив у Facebook нардеп Дмитро Тимчук, передає Depo.ua.

"За інформацією ІС, громадянка Росії Тетяна Єршова, яка в минулому році і заманила на територію Білорусії громадянина України Павла Гриба, і далі активно використовується російськими спецслужбами - ФСБ Росії для здійснення психологічного впливу на вказаного громадянина нашої країни", - написав Тимчук.

За наявною інформацією, ФСБ здійснює психологічний тиск на Гриба, використовуючи його романтичні почуття до Єршової. Наприклад, оперативні психологи ФСБ під час зустрічей з Грибом в ізоляторі цілеспрямовано доводять йому інформацію маніпуляційного характеру про зустрічі представників російських спецслужб з Єршовою і відповідних з нею бесідах, тим самим вводячи затриманого в стан пригніченого морально-психологічного стану.

Дані дії і введення Павла Гриба в такий стан дозволяє в подальшому вже безпосередньо слідчим намагатися нав'язувати затриманому громадянину України потрібну їм точку зору і схиляти його до дачі "потрібних свідчень".

Крім того, в разі відмови Гриба від потрібної росіянам співпраці зі слідством і невизнання ним своєї "провини", ФСБ почне використовувати Єршову вже не в якості "свідка", а в якості "співучасниці", що, на думку оперативних психологів російської спецслужби, дасть можливість посилити тиск на затриманого і остаточно його "зламати" на основі формування "почуття провини" і переживань за подальшу долю цієї громадянки Росії.

Довідка: 28 серпня 2017 року стало відомо про зникнення у Білорусі 19-річного українця Павла Гриба.

Пізніше стало відомо, що Павла Гриба доправили у Краснодар, у місцеве ФСБ.

7 вересня Міністерство внутрішніх справ Росії підтвердило, що зниклий українець перебуває в слідчому ізоляторі в Краснодарі за звинуваченням у тероризмі.

2 березня на Росії суд продовжив арешт до 4 травня українцю Павлу Грибу, який був викрадений у Білорусі у серпні минулого року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ФСБ