Транспорт без стоячих, спортзал без рушника і садочок - без концерту: Як ми житимемо з 22 травня, за версією МОЗ

Міністерство охорони здоров'я винесло на громадське обговорення рекомендації щодо заходів безпеки під час роботи спортивних залів, фітнес-клубів та дитячих садочків. Вони можуть вступити в силу вже після 22 травня, коли планується запуск наземного громадського транспорту, відкриття спортзалів, готелів і дитячих садків

Транспорт без стоячих, спортзал без рушн…
Фото: УНИАН

МОЗ підготувало свої пропозиції і винесло їх на громадське обговорювання. На пропозиції громадскості залишається ще аж один день, тож надсилайте їх на пошту Povoroznyk.igor@gmail.com".

Depo.ua наводить основні пункти проєкту рекомендацій МОЗ.

Дитячі садочки: Батьки не допускаються, м'які іграшки - заборонені, температуру міряти - кожні 4 години

Всім працівникам дошкільних закладів будуть вимірювати температуру перед початком роботи. Якщо температура тіла понад 37,2, це вважатиметься ознакою вірусного респіраторного захворювання і вихователя до роботи вже не допустять.

Дітям вимірювати температуру будуть при вході та щочотири години протягом дня. Якщо температура понад 37,2 С, то діти не допускаються до садочка. Якщо температуру виявили протягом дня, дитину ізолюють з відповідним інформуванням медиків та батьків. 

Ранкова зустріч дитини з вихователем має відбуватись поза межами будівлі садочку. Батьки або супроводжуючі повинні мати на собі захисну маску або респіратор. Очікування на території садочка має бути обмеженим. 

На вході до закладу потрібно забезпечити спиртовмісний антисептик для обробки рук.

Окрім того, на період карантину забороняється використовувати у дитячих садках: тканинні багаторазові рушники; м'які іграшки; килими з довгим ворсом; перебувати у взутті у закритому приміщенні. 

Рекомендується обмежити вправи та ігри, які передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом, використання великої кількості інвентарю та сенсорні заняття.

Вихователів мають забезпечити п'ятиденним запасом масок та дезінфекторів. 

Щодо прибирання приміщень дитсадків пропонується:

Дезінфекція поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

Вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів - не рідше, ніж кожні дві години та відразу після закінчення робочого дня/зміни;

Провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

Централізований збір використаних масок, паперових серветок в окрему урну з кришкою та одноразовим поліетиленовим пакетом.

Рекомендується відсторонити від роботи людей, які знаходяться в групі ризику. Наприклад, працівників старше 60 років та тих, хто має хронічні захворювання. 

Спортклуби: Тренери - в масках, працювати з тренажером по черзі - не можна, на групові заняття - по запису 

Заборонено використовувати багаторазові рушники.

Заборонена робота басейнів, спа, масажу, барів, дитячих кімнат, групових занять для дітей.

Слід розвантажити роздягальні та душові - кожна друга шафка має бути закритою.

У приміщенні одночасно може бути не більше ніж 1 людина на 10 кв. м площі залу.

Групові заняття мають проводитись за попереднім записом не більш як для 10 учасників, якщо йдеться про приміщення, де на одну людину буде припадати 5 кв. м.

Для співробітників та відвідувачів також обов'язковий температурний скринінг перед прибуттям. Працівники мають бути в масках та одноразових рукавичках.

Має бути вільний доступ до рідкого мила, засобів дезінфекції.

Прибирання, дезінфекція поверхонь та провітрювання приміщення має бути кожні дві години та після закінчення занять.

В зоні проведення занять рекомендують розмістити додаткові антисептики в невеликій тарі, паперові рушники, а також урни для їхньої утилізації. Наголошується на нагадуванні клієнтам про дезінфекцію рук та спортивного інвентарю.

Забороняється одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами; проведення групових занять, що передбачають безпосередні фізичний контакт; проведення занять для дітей віком до 14 років;

Тренажери для кардіо-тренувань, якими користуються тривалий період часу, радять розмістити з інтервалом не менше 2.5 метри один від одного.

Також рекомендується відсторонити від роботи людей, які знаходяться в групі ризику.  Наприклад, працівників старше 60 років та тих, хто має хронічні захворювання. 

Готелі: Харчування - в номері, спа заборонені, рушники - тільки одноразові

Для співробітників та відвідувачів - обов'язковий температурний скринінг перед прибуттям.

На рецепції готелю встановлюється захисний екран між персоналом та відвідувачами.

Працівники та відвідувачі поза власним номером мають бути в масках чи респіраторах.

Має бути вільний доступ до рідкого мила, засобів дезінфекції.

Якщо у відвідувача підніметься температура та з'являться ознаки ГРВІ, його слід ізолювати в номері до прибуття швидкої допомоги.

У вестибюлі одночасно має бути не більше однієї людини на 10 кв. м площі. У всіх інших зонах адміністрація має забезпечити соціальну дистанцію не менш як 1,5 метри.

У готельних закладах забороняється робота конференц-залів, фітнес- та спа-центрів готелів.

Харчування мають забезпечити або в номерах, або на літніх терасах ресторанів.

Адміністрація закладу має забезпечити наявність щонайменше п’ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички),  постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах номерів та санвузлах загального користування. Використання багаторазових рушників заборонено.

Має проводитися щогодинне вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів.

Дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) проводити кожні 3-4 години, повторювати процедуру у будь-який час при забрудненні.

Необхідно забезпечити безперебійну роботу системи вентиляції, централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією.

Обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях.

Тимчасове відсторонення від роботи осіб із групи ризику (особи, які досягли 60 річного віку, особи, які мають хронічні захворювання легень).

ЗНО та інші масові тестування: Маски, дистанція і дезінфекція

Учасники допускають на іспит лише у масці чи респіраторі та після температурного скринінгу. Для тих, кого не допустять за станом здоров'я, буде можливість скласти іспит в інший час.

Заборонені масові скупчення людей і черги без дотримання соціальної дистанції.

Під час розсадження між учасниками має бути дистанція не менш як 1,5 метра.

У приміщенні має бути вільний доступ до рідкого мила, засобів дезінфекції.

Перед початком тестувань та після завершення приміщення мають прибрати, а поверхні дезінфікувати.

Громадський транспорт: Напівпустий салон, всі в масках

Усі працівники перед зміною мають проходити температурний скринінг.

Водії, кондуктори та пасажири мають бути в масках чи респіраторах, пасажирів без масок в салон допускати не можна.

Перевезення пасажирів дозволяється у межах кількості місць для сидіння. У випадку міжобласного перевезення до регіону, в якому карантинні заходи не послаблювали, таке перевезення дозволяється в межах 50% від кількості місць для сидіння.

У кожному транспортному засобі потрібно забезпечити інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби.

Перед кожним рейсом транспортний засіб має прибиратися з використанням миючих та дезінфікуючих засобів. За можливості, біля дверей доцільно розмістити антисептики.

На кожному вході в приміщення автостанцій необхідно розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики Covid-19 та антисептики.

У приміщенні автостанції дозволяється перебування не більше однієї особи (обов’язково в масці) на 10 кв. м площі зали обслуговування пасажирів. Між працівниками та пасажирами в касах продажу квитків повинні бути екрани з плівки, скла або прозорого пластику, а також забезпечене соціальне дистанціювання у 1,5 метра в чергах. Робота залів очікування рейсу не дозволяється.

Адміністрація автостанції повинна забезпечити наявність у працівників медичних масок та захисних рукавичок, вологе прибирання приміщень автостанції з використанням миючих та дезінфікуючих засобів не рідше ніж кожні 5 годин, а також перед відкриттям та після закінчення робочого дня автостанції, регулярне провітрювання (кожні 2 години) робочих приміщень, обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях, тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).

Працівники автостанції зобов'язані: регулярно мити руки з милом або обробляти їх антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання тощо, утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"