Коболєв пропонує приватизувати "Нафтогаз"

Питання високих премій співробітникам Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" можна вирішити шляхом приватизації компанії
 

Коболєв пропонує приватизувати "Нафтогаз…
Фото: РБК-Україна

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив глава правління НАК Андрій Коболєв, передає Depo.ua.

За його словами, з ситуації, коли громадськість виступає проти високих премій, є вихід.

"Ми його запропонували. Після анбандлінгу нічого не заважає "Нафтогаз" приватизувати, він коштує масу грошей... І закінчиться дискусія про зарплати в "Нафтогазі". Компанія приносить дуже багато грошей в бюджет. Це факт, більше від інших. Всі кажуть: "Вона приносить гроші, але нам не подобається, що менеджмент отримує ринкову зарплату, тому що компанія державна". Ніхто ж не обговорює зарплати в ДТЕК", – зазначив Коболєв.

Він також уточнив, що давно пропонує випустити на біржу як мінімум міноритарний пакет.

"Якщо результат сподобається, продати й все інше. "Нафтогаз" можна підготувати до IPO за три роки. Всі монопольні функції з компанії вийшли. Ризиків для енергетичної безпеки країни при нормальному регулюванні ми вже не бачимо. Зробіть крок, і закрийте дискусії", – додав глава "Нафтогазу".

Нагадаємо, у 2018 році наглядова рада "Нафтогазу" вирішила передати на премії 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд). Тоді виплатили першу частину премій на суму $20,7 млн (541 млн грн). Ця сума відповідала 1% від обсягу виграшу, визнаного у фінансовій звітності "Нафтогазу" за 2017 рік.

Гроші отримав 41 співробітник компанії з числа тих, хто прямо або опосередковано зробив значний внесок у досягнення цього результату. Зокрема, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв отримав $7,9 млн, а комерційний директор компанії Юрій Вітренко – $6 млн.

Решту премії мали виплатити після стягнення з "Газпрому" залишку виграшу. Тоді він становив $2,6 млрд.

Гроші вдалося отримати тільки наприкінці 2019 року. За рахунок штрафних санкцій сума зросла до $2,9 млрд, відповідно топменеджери отримають близько $29 млн (близько 700 млн гривень). 

Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що за п'ять останніх років НАК "Нафтогаз України" сильно змінився, однак питання щодо продовження контракту з Андрієм Коболєвим – відкрите. 

4 лютого стало відомо, що Кабінет міністрів попросив наглядову раду "Нафтогазу" призупинити виплату премій топменеджменту компанії за перемогу в Стокгольмському суді над "Газпромом". 

А дізнатися про доступні кредити можна за цим посиланням. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme