Директор УІМ назвав 5 кроків для виходу із "тарифної кризи" за два тижні

Усі дискусії про тарифи відбуваються у площині трьох головних посилів: "опустити ціну неможливо, бо посваримося з Міжнародним валютним фондом", "Фірташ-монополіст заробляє на нас" та "влада вбиває народ високими тарифами". Хоча насправді контекст набагато ширший, винних більше, і з МВФ можна не сваритися

Директор УІМ назвав 5 кроків для виходу…
Фото: Facebook / Vadym Denysenko

Про це написав директор Українського інституту майбутнього (УІМ) Вадим Денисенко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Він зауважив, що не хоче вдаватися в розлогі розмови про те, що було зроблено не так, хоча слід зауважити одну важливу річ – ця історія, якщо вийти з політичного контексту, крутиться навколо протистояння олігарха й бізнесмена Дмитра Фірташа та "Нафтогаза".

За словами Денисенка, один хоче зберегти свої позиції, а другий – витіснити опонента з ринку.

Тому директор УІМ прописав, що може у короткий період (за 1-2 тижні) зробити українська влада, щоб збити градус напруги в суспільстві:

1. Потрібно, щонайменше тимчасово (до 1 травня), повернути так зване ПСО (публічні соціальні обов‘язки), які регулювали максимально можливу ціну на газ для населення. Її було скасовано влітку, коли ціни були найнижчими, і тоді нікого особливо не цікавило, а що ж буде взимку. 

2. ПСО дозволить Україні обійти питання МВФ і не вдарить по НАК "Нафтогаз". Річ у тім, що зараз НАК продає газ, закачаний у сховища і куплений по наднизькій ціні попередніх періодів. І, напевно, несправедливо, що куплений за наші гроші дешевий газ зараз нам продають по європейській ціні сьогоднішнього дня. 

3. Потрібно розібратися з рішенням НКРЕКП по тарифах на транспортування для 5-7 компаній, яким затвердили неадекватні ціни (не може бути розбіжності в 3-4 грн за кубічний метр). Але це має бути дуже швидка і жорстка реакція.

4. У терміновому порядку (за 1 тиждень) потрібно запустити оновлену субсидіарну кампанію з можливим частковим розширенням субсидіантів. Призначати субсидії можна постфактум. Тобто людина зараз заповнює відповідну анкету, відсилає її в управління соцзахисту, і там автоматично призначають субсидію з 1 січня 2021 року (так працювали в 2017 році). Верифікація пройде пізніше, і людина має розуміти, що за неправдиві данні отримає серйозний штраф. 

5. Терміново потрібно розпочати інформкампанію щодо відкриття ринку газу – люди мають розуміти, як змінити постачальника газу. Більше того, має працювати гаряча лінія скарг на те, як і хто заважає переходити до більш дешевого постачальника. Раз на тиждень має на рівні Кабміну відбуватися "публічна порка" тих, хто заважає.

Денисенко зауважив, що це – короткі екстрені міри, які дозволять знизити градус протистояння у суспільстві.

"Хоча, мені б дуже хотілося, щоб окремо були винесені рішення по тих людях, які провалили програму енергонезалежності, адже в 2020 році ми мали вже стати експортером газу, добуваючи всі 100% газу, необхідного для України", – підсумував експерт.

Нагадаємо, раніше у "слуг" анонсували нові зустрічі посадовців і нардепів щодо тарифів на газ.

Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зізнався, про що говорив зі "слугами", Вітренком і Коболєвим під час наради.

Читайте також: Вадим Денисенко: У нас є десяток "дітей лейтенанта Шмідта", які говорять Зеленському, що вирішать всі питання з Байденом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme