Директор НАБУ і юрист Зеленського таємно обговорювали закриття кримінального провадження – блогер

На зустрічі Директора НАБУ Артема Ситника з громадським активістом Віталієм Шабуніним та адвокатом Ігоря Коломойського і членом команди кандидата в президенти Володимира Зеленського Андрієм Богданом могло обговорюватися питання закриття кримінального провадження з приводу порушення законодавства при фінансуванні за рахунок бюджетних коштів зйомок фільму "Я, ти, він, вона", який був відзнятий кінокомпанією "Кіноквартал", засновником якої є Зеленський

Директор НАБУ і юрист Зеленського таємно…

Про це заявила блогер Ірина Лісняк.

"Що могло бути предметом зустрічі, чи обговорювалися на ній справи, пов'язані з "Приватбанком" і майбутніми президентськими виборами, а також які питання на зустрічі порушувалися, Ситник і Богдан не коментували. Про це детально розповідається у передачі "Наші Гроші". Але достеменно відомо, яке питання на цій зустрічі могло обговорюватися точно. Це питання закриття кримінального провадження, розпочатого НАБУ за зверненнями громадських активістів з приводу порушення Закону при фінансуванні за рахунок бюджетних коштів зйомок фільму «Я, ти, він, вона», який був відзнятий кінокомпанією ТзОВ "Кіноквартал", єдиним засновником якої є Зеленський Володимир Олександрович", - повідомила вона.

Лісняк нагадала, що фільм став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Державного агенства України з питань кіно (Держкіно). Загальний кошторис фільму склав 36,9 млн. грн., з яких 49 % - 17,6 млн грн., оплатило Держкіно. Під час прем'єрної прес-конференції творців фільму, Володимир Зеленський запевнив журналістів, що "початково сценарій фільму був написаний саме українською мовою" і лише "пізніше його довелося перекласти на російську через литовську акторку Аґне Ґрудіте, яка повинна була зіграти головну роль Яни і яка не володіла українською". В останній момент, за ніч перед фільмуванням, Ґрудіте відмовилася від участі у фільмі й на її роль взяли українську акторку Настю Коротку, але "підлаштуватися під українську мову знімальна група так і не змогла, тому за основу взяли сценарій російською мовою".

"Основою для укладення такого Договору між Держкіно та ТзОВ "Кіноквартал" стало Положення про державну підтримку національних фільмів. Все ніби згідно чинного законодавства, але дивує одне. Закон дає чітке визначення поняття «національний фільм» як створений суб’єктами кінематографії фільм, виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською або кримськотатарською мовою, та який при цьому набрав необхідну кількість балів відповідно до оцінних елементів бальної системи, передбаченої цим Законом. За мотивованим рішенням Ради з державної підтримки кінематографії на підставі звернення суб’єкта кінематографії, якщо це виправдано художнім, творчим задумом авторів фільму, в основній (базовій) версії національного фільму (крім дитячих та анімаційних фільмів) допускається використання інших мов в обсязі, що не може перевищувати 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму. Під час демонстрування національного фільму в Україні такі репліки мають бути дубльовані або субтитровані українською мовою", - підкреслила вона.

Разом з тим, фільм кінокомпанії Володимира Зеленського "Я, ти, він, вона" був повністю відзнятий російською мовою (вочевидь з мотивів його показу на території країни-агресора) і лише згодом стрічку продублювали українською мовою, на що було витрачено додаткові кошти. Тому укладення Договору про надання державної фінансової підтримки такого "національного фільму", на думку громадських активістів, містить ознаки злочину "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою", зазначає Лісняк.

Нагадаємо, що наприкінці січня 2019 року одразу декілька громадських організацій – ГО "Об`єднання ветеранів батальйону "Азов", ГО «Спілка добровольців», ГО "Український самозахист", ГО "Рада активістів Майдану" - звернулися до правоохоронців з заявами про вчинення злочину під час бюджетного фінансування зйомок фільму "Я, ти, він, вона" кінокомпанією Володимира Зеленського ТзОВ "Кіноквартал".

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"