Директор ДБР Труба ігнорує рішення суду, - експерт

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба систематично порушує закон, діє за межами своїх повноважень

Про це заявив в ефірі 112 Україна економічний експерт Юрій Гаврилечко, передає "Рупор".

Експерт зазначив, що директором ДБР не створено Дисциплінарну комісію, відбуваються незаконні звільнення керівників управлінь, надаються доручення поза межами повноважень та КПК України. Не здійснено заходів для формування підрозділу внутрішнього контролю.

Як відомо, відбулись незаконні (без колегіального погодження) звільнення керівника Управління забезпечення діяльності Титарчука В. В., керівника Управління планово-фінансової діяльності – головного бухгалтера Луцика Д. Я., керівника Другого управління організації досудових розслідувань Тури О. О., директора ТУ ДБР у м. Полтаві Тимошка В. В., керівника Управління внутрішнього контролю Чобітка Б. П., керівника управління правового забезпечення Пащенка О. В. Повідомлено про звільнення керівника Управління внутрішнього аудиту Божевського П. О.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 12 Закону України "Про ДБР" рішення, зокрема щодо звільнення, мають бути погоджені із першим заступником та заступником директора ДБР. Більше того, відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2019 року у справі № 640/6315/19 директору ДБР Трубі Р.М. заборонено без погодження із заступниками здійснювати повноваження передбачені пунктами 2, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 19 частини першої статті 12 Закону "Про Державне бюро розслідувань".

Заступниця директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко заявляла, що директор Роман Труба, всупереч рішенню суду, і далі ухвалює рішення одноосібно. На її думку, директор узурпував владу у відомстві.

"Незважаючи на судову заборону директору ДБР одноосібно приймає певні рішення, у тому числі кадрові та розподіл обов'язків. Згоди, як уже це стало традицією, від заступників не отримано", – написала вона.

Варченко зазначила, що Труба на нарадах розповідає колективу бюро, що одержав від президента Володимира Зеленського "певні повноваження та настанови щодо пріоритетних напрямків".

"Упевнена, що Володимир Зеленський не надавав повноваження Роману Трубі грубо порушувати закон, нехтувати правами громадян та узурпувати владу. Напевне, "групи впливу" вважають, що їм вдасться отримати контроль над бюро, дестабілізувати роботу, втягнути в інтриги та "надути вітрила" окремим його представникам. Не зможете! Закон на боці здорового глузду та професійних людей", – заявила вона.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна