Деградація "Укроборонпрому: Що відбувається з оборонною промисловістю

До того як стати президентом Володимир Зеленський жорстко критикував Петра Порошенка за погане керівництво оборонкой і зловживання, з цим пов'язані. Але через рік президентства самого Зеленського ми бачимо занепад "Укроборонпрому" і деградацію структури держоборонзамовлення

Деградація "Укроборонпрому:  Що відбуває…

Нова влада змінила керівництво "Укроборонпрому" за кілька місяців після виборів.  Очолив холдинг колишній міністр економічного розвитку і торгівлі (2015-2016 рр.) Айварас Абромавічус, який одразу ж оголосив про грандіозні плани реформування оборонки. Втім, розробляли зміни в холдингу під керівництвом Абромавічуса досить довго — лише в травні цього року він представив стратегію реформування державного концерну у три стадії.

1. До 2021 - завершення фази "стабілізації через корпоратизацію", яка, крім введення корпоративного управління, охоплювала б також імплементацію міжнародних стандартів, вирішення питань заборгованості та банкрутства.

2. 2021-2022 роки - консолідація, реструктуризація і відновлення оборонних активів,

3. Після 2022 - "зростання та інновації".

При цьому сам "Укроборонпром" планувалося розділити на шість окремих корпорацій: авіабудування, авіаремонту, ракетобудування, радарних установок і систем ППО, бронетехніки, морських систем.

Однак такий підхід не знайшов розуміння у інших представників Зе-влади, зокрема в секретаря РНБО Олексія Данилова. 

В кінці липня Абромавічус сам заговорив про те, що, можливо, незабаром змінить посаду, але команда, яку він привів в "Укроборонпром", продовжить працювати. Однак ще через два тижні зʼясувалося, що не залишиться і команди. Про це повідомив новопризначений віце-премʼєр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Він заявив, що концерн" Укроборонпром "підлягає істотній трансформації, тому що в тому вигляді, в якому він сьогодні існує, він існувати не може.

"Менеджмент на ньому також буде замінений, наскільки я знаю, найближчим часом повинна відбутися зміна керівництва концерну. Далі буде відповідно заміна всієї команди, яка працювала там останній рік ", — сказав Уруський. Також він поділився планами реформування концерну, після чого стало зрозуміло, що концепція Абромавічуса відправлена в мусорний бак. За словами Уруського, трансформація "Укроборонпрому" полягатиме в тому, що створять дві керуючі холдингові компанії: одна з яких буде зосереджена на функціях оборонних галузей, а авіацію разом з космосом переведуть в державну холдингову компанію "Аерокосмічні системи України".

Підприємства Національного космічного агентства України також корпоратизують, створивши ракетно-космічний центр "Південний". На думку віце-премʼєра, синергія таких двох високотехнологічних галузей промисловості України, як авіапромисловість і ракетно-космічна галузь, дасть можливість істотно поліпшити загальні показники і створити механізми для залучення інвестицій в ці галузі, щоб вони могли конкурувати на світових ринках.

В цілому ж, незважаючи на щорічне зростання держоборонзамовлення, оборонна промисловість в державному секторі помітно деградує. Так, за даними "Укроборонпрому", з 116 наявних підприємств 27 виробляють 90% продукції, інші неефективні. В ДКАУ ситуація не краща. Подейкують, що лише сім підприємств з 21 реально працюють. Приватний сектор, навпаки, бурхливо розвивається. Але переважно без уваги держави і за рахунок власних ресурсів.

Ситуація з "Укроборонпромом" в черговий раз показала, що нинішня влада має дуже вузький горизонт планування. На Банковій погано розуміють, навіщо вкладати серйозні гроші в щось, якщо завтра не можна буде зібрати лайки, взявши участь в церемонії перерізання стрічки. Інша справа — "Велике будівництво" …

За матеріалами "Ділової столиці", повну версію читайте в статті "Діра в обороні. Чому у Зеленського прибирають команду Абромавічуса з "Укроборонпрому"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme