ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ДФС перевірить 235 експортерів деревини щодо контрабанди лісу

Державна фіскальна служба цьогоріч уже перевірила 102 компанії з експорту лісоматеріалів, ще 133 компанії перевірять до кінця року, з них 60 - у серпні

Depo.Влада
14 серпня 2018 19:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє в. о. заступник голови Служби Євген Бамбізов, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу ДФС.

"Для проведення комплексної перевірки таких експортерів (лісо/пиломатеріалів - ред.) до плану-графіка на 2018 рік включено 235 суб'єктів господарювання. У плановому порядку у поточному році вже перевірено 102 суб'єкти. Ще 133 будуть перевірені до кінця року, з яких у серпні - 60 платників", - ідеться у повідомленні.

Загалом протягом 2017-2018 років органами ДФС було проведено 3,7 тис. документальних перевірок експортерів лісо/пиломатеріалів. За результатами контрольно-перевірочних заходів було донараховано 370 млн грн, зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на 109 млн грн, зменшено відшкодування ПДВ на 76 млн грн, зменшено від'ємне значення ПДВ на 32 млн грн.

У ДФС нагадують, що реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб'єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів допускається за наявності сертифіката про походження. При митному оформленні лісоматеріалів митниці ДФС керуються інформацією про стан деревини, яка зазначається у сертифікаті. Але основним ризиком є внесення недостовірних відомостей про характеристики товару до сертифіката про походження.

Щоб перевірити достовірність інформації про заявлені до вивезення лісоматеріали, працівники ДФС, зокрема, зіставляють відомості, зазначені у сертифікаті про походження (розмір, вага, опис), фактичному товару, заявленому на експорт, а також проводять митні огляди за участі співробітників правоохоронних органів.

Нагадаємо, 26 липня Кабінет міністрів України заявив про створення груп для аналізу стану вирубки лісів у країні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада