Дейнеко і Балан: Хто командуватиме прикордонниками і Нацгвардією

Президент Зеленський призначив Сергія Дейнека головою Державної прикордонної служби. Іншим указом він призначив командувачем Національної гвардії Миколу Балана

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Дейнеко і Балан: Хто командуватиме прико…
Микола Балан (зліва) та Сергій Дейнеко

Хто ці нові призначенці?

Полковник Сергій Дейнеко став наступником Петра Цигикала, звільненого Володимиром Зеленським з цієї посади 31 травня.

2014 року Дейнеко був начальником Луганського прикордонного загону. На початку російської агресії в Луганській області керував обороною загону під час штурму бойовиків. Тоді, 2 червня, о четвертій ранку сепаратисти почали штурм розташування загону. Дві доби прикордонники стримували наступ, але, не дочекавшись допомоги, були змушені покинути територію. Про обставини тих подій полковник пізніше розповідав у інтерв’ю радіо "Свобода".

У червні 2014-го нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня з формулюванням "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу".

Водночас сайт "5 каналу" повідомляє, що, за попередніми даними, Сергій Дейнеко – "досить суперечлива особистість, його діяльність у прикордонній службі не має однозначної оцінки". При цьому сайт посилається на інформацію військової прокуратури, відповідно до якої, напередодні штурму Луганського прикордонного загону терористами до загону начебто привезли велику партію зброї. І, як описують цей період російські найманці у пропагандистському фільмі "Позивной Донбас", із командиром загону у бойовиків існувала домовленість про здачу зброї на їхню користь.

Військова прокуратура, пише сайт "5 каналу", навіть порушила кримінальну справу за фактом здачі загону, але чомусь так і не довела її до логічного завершення.

Негативно про полковника Дейнека пише претендент на кандидата в народні депутати по округу №94 від партії "Слуга народу", блогер Олександр Дубинський на своїй сторінці у Фейсбук.

Крім того, в листопаді 2018 р. у блозі на сайті "Цензор" громадський активіст, координатор ГО "Автомайдан Київ", голова спілки "Гідність" Дмитро Карп писав про Дейнека в контексті "компанії колишніх прикордонників, які раптово перетворились в громадських діячів, одягли вишиванки та почали розповідати про любов до України". Процитуємо цей блог без коментарів: "Всіх їх пов’язує між собою вірна служба Миколі Литвину (голова Держприкордонслужби України у 2003–2014, генерал армії України, брат нардепа Володимира Литвина – Ред.), робота на Східній ділянці кордону, тісні зв’язки з регіоналами, на кшталт Єфремова та навіть зв’язок з сепаратистами на кшталт Болотова (український колабораціоніст з Росією, перший голова "ЛНР" - Ред.). Більшість з них була звільнена з лав ДПСУ в 2014-2015 роках, хтось навіть встиг відмітитись в АТО та натягнути на себе фейкову репутацію захисників України. Хоча той же Сергій Дайнеко відмітився тим, що відпустив Болотова, якого затримали прикордонники в Луганській області. Чому? Тому що Болотов довгий час був водієм та довіреною особою Єфремова, під протекцією якого Сергій Дайнеко робив свою кар’єру в Луганському прикордонному загоні. Що вони роблять сьогодні? Створюють громадську організацію, в яку під патріотичними лозунгами намагаються залучати військовослужбовців" (автор блогу має на увазі ГО "Патріотичне братство прикордонників").

ЗМІ повідомляють, що після Луганська Дейнека перевели до Західного регіонального командування Держприкордонслужби з місцем служби на Закарпатті. Далі полишив службу і пробував себе в політичній діяльності – начебто був прихильником громадського руху "Хвиля" нардепа Віктора Чумака, потім перейшов до "Батьківщини".

Останнім часом Дейнеко працював заступником директора департаменту оперативної діяльності адміністрації Держприкордонслужби України. На посаду прийшов 2018 року.

Згідно з уточненою декларацією про доходи за 2018 рік, сім’я полковника Дейнека володіє квартирою площею 31 кв. м в Умані, а в київській квартирі площею 91,6 кв. м, родина користується. Мають два авто – Nissan X-TRAIL 2012 і 2017 років.

Новий командувач Нацгвардії 50-річний генерал-лейтенант Микола Балан – уродженець Івано-Франківщини.

Кар’єрний військовий. Випускник Саратовського вищого військового командного училища ім. Дзержинського МВС СРСР (1992 рік). 2003-го закінчив Національну академію прикордонних військ України, 2017-го – академію державного управління при президентові України. Нагороджений орденами "За заслуги" II і III ступенів та медаллю "За військову службу Україні".

Кар’єру будував у Криму, піднявся щаблями від командира взводу до начальника управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України (з 2010 року).

Один з прикарпатський сайтів писав, що "начальник управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України генерал-майор Балан Микола Іванович, уродженець села Старий Лисець, Івано-Франківської області… керує сумнозвісним кримським спецназом, котрий протистоїть столичному Євромайдану" і що "саме спецпризначенці під командуванням Миколи Балана прорвали блокаду у Василькові, щоб добратися до Києва і там взяти участь у штурмі "Євромайдану".

Тим не менше, у квітні 2014 року указом президента України Балана призначено заступником командувача Національної гвардії України. Того року він став і генерал-лейтенантом.

2015 року виконував обов’язки командувача Нацгвардії України.

Від 7 травня ц.р. Микола Балан – в.о. командувача Національної гвардії України. На цій посаді він змінив звільненого Петром Порошенком Юрія Аллерова (займав посаду командувача Нацгвардії з грудня 2015 року).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme