Дейдей врятувався. Чому Луценку краще піаритись на "регіоналах"

Регламентний комітет ВР відмовився погоджувати подання прокуратури на притягнення до відповідальності нардепа-"фронтовика" Євгена Дейдея. Спрогнозуємо, що соратник Авакова не останній, кого колеги не дадуть ображати

Політичний оглядач
Дейдей врятувався. Чому Луценку краще пі…

Комітет з питань регламенту сьогодні провалив подання на першого з шести нардепів, зняти недоторканність з яких просила Генпрокуратура. Євген Дейдей, якому закидали незаконне збагачення, тепер може спати спокійно, - комітет вважає, що подання на нього є недостатньо обґрунтованим та невмотивованим, а докази базуються на припущеннях. Такий висновок комітету зачитав в.о. його голови Павло Пинзеник.

Варто зазначити, що розгляд подання ГПУ спричинив публічну сварку між Генпрокурором Юрієм Луценком та Павлом Пинзеником. Дейдей звернувся з проханням заслухати на комітеті бізнесмена Ігоря Лінчевського, який начебто фіктивно надавав позику дружині нардепа. На це Луценко відреагував різко: заслуховування свідків на засіданні не передбачено регламентом. На що в.о. голови комітету парирував: в кожному конкретному випадку комітет приймає окреме рішення про те, чого достатньо для ухвалення постанови. Далі Пинзеник і Луценко обмінялися звинуваченнями. Очільник Генпрокуратури закинув комітетчикові перебирання на себе повноважень суду, а той, навзаєм, заговорив про тиск ГПУ на Раду. Сварка продовжилася в кулуарах і потрапила в об'єктиви телекамер. Луценко і Пинзеник доводили свою правоту, своєму шефові піддакував й керівник САП Назар Холодницький. Але все ж у перший день протистояння з депутатами прокуратура програла. Чого слід очікувати далі?

Журналісти й окремі експерти запідозрили Пинзеника у підігруванні колезі по фракції, натякаючи, що комітет знайде причини, аби врятувати ще одного "фронтовика" Максима Полякова. Але, насправді, не все так просто. Поляков фігурує в одній справі з "бурштиновим" Бориславом Розенблатом, причому, подання на нього планується до розгляду п'ятим (Михайла Добкіна, очевидно, розглядатимуть за додатковим графіком). Якщо доводи ГПУ й НАБУ по Розенблату депутати визнають вмотивованими, врятувати Полякова буде складно.

Зі слів представників Антикорупційного бюро, докази по Розенблату залізобетонні. Проте такими ж до сьогодні здавалися й докази про незаконне збагачення Дейдея. Не варто забувати, що житомирський лобіст бурштинокопачів також не сидить, склавши руки, і його захисники шукають своїх лінчевських, які на Святому письму поклянуться, що руки Борислава Соломоновича ніколи бурштин навіть не тримали. І очі – не бачили. То ж можна прогнозувати, що комітетські слухання по Розенблату триватимуть не одну годину. Навіть попри, здавалося б, наявність міцної доказової бази в обвинувачення.

Залишаються Андрій Лозовий та Олесь Довгий. Можна прогнозувати, що згоду на зняття недоторканності з "радикала" комітет не дасть: його справа схожа до справи Дейдея і комітет також може задіяти ту ж схему, що і з врятованим "фронтовиком". Луценко з Пинзеником знову ризикують посваритися, але, як зауважують деякі експерти, політична доцільність нині на боці Лозового. І вигода владі від "радикалів" врятує депутатську цноту близького соратника Олега Ляшка. Хоча на комітеті буде ще той цирк...

А от за Довгого і Добкіна комітет горою не стоятиме. В обох випадках йдеться про земельний дерибан. І хоч він був давно, проте і в Києві, і в Харкові ті події пам'ятають досить добре. Не факт, що вихованець Черновецького в перспективі сяде до в'язниці, так само, як і екс-"регіонал" Добкін, але ці двоє мають стати своєрідним уроком для нинішніх мерів і секретарів місцевих рад, що діяти за схемою "наділив земельки - і в Раду, ховатися за недоторканістю" - не вийде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme