Деякі ОДА у 2019 році не використали до 40% коштів Дорожнього фонду, – радник прем'єра Юрій Голик

15% (2,3 млрд гривень) від усіх коштів, переданих з Дорожнього фонду до регіонів у 2019 році, були витрачені в останньому місяці року

Деякі ОДА у 2019 році не використали до…

Докладний аналіз використання коштів Дорожнього фонду обласними адміністраціями публікує у себе на сторінці у Фейсбуці радник прем'єр-міністра Юрій Голик.

 

Оскільки в грудні фізично дорожні роботи практично не виконувалися, Голик допускає, що мова йде про формальне закриття актами робіт, які були виконані у попередні місяці року. Однак таке пояснення лише посилює підозру в неефективному менеджменті окремих ОДА.

"Так, безумовно, є варіант, що в грудні схаменулися і почали закривати всі акти виконаних робіт, які накопичилися протягом року. Дивний варіант. Виникає питання, чому за наявності грошей на протязі всього року документи не оформлялися весь рік. При такому варіанті це банальна відсутність менеджменту і не створення нормальних умов для бізнесу, вимушеного місяцями чекати, поки ОДА прийме у нього давно виконані роботи", - пише Голик.

Аналізуючи звіт про використання коштів Дорожнього фонду, радник прем'єра робить акценти на сумах і характері використання отриманих грошей. Так, за рівнем використання коштів називається трійка лідерів, які найбільш ефективно скористалися грошима, що надійшли з Дорожнього фонду: Сумська, Хмельницька та Харківська області.

Відомі також і області, які замикають рейтинг.

"Найгірші області за цим же показником: Чернівецька - не використовано 39% або 90 млн грн Дорожнього Фонду; Кіровоградська - не використовано 34,55% або 164 млн грн Дорожнього Фонду; Житомирська - не використовано 24,4% або 189 млн грн Дорожнього Фонду", – ділиться подробицями Голик.

В цілому ж, в минулому році обласні адміністрації отримали з Дорожнього фонду 14,6 млрд гривень, які, згідно із законом, могли використовувати на ремонт доріг, які знаходяться в їхній компетенції - обласних (О) та сільських (С).

"У 2020-му році ця сума буде 22 млрд грн", – пише Голик.

Раніше вже повідомлялося, що уряд планує за п'ять років капітально відремонтувати усі 24 000 км доріг національного значення. Для цього для формування Дорожнього фонду, окрім бюджетного фінансування, залучаються й позабюджетні кошти. Так, нещодавно Верховна Рада прийняла два закони, які дозволили залучити додатково 20 млрд гривень для ремонтних робіт у 2020 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme