Децентралізація відкладається: півсотні нардепів удають, що не знають слова "черговий"

У Конституційному суді прийняли подання від 51 народного депутата з проханням роз’яснити статтю про ухвалення змін до Конституції на "наступній черговій сесії"
Depo.Влада
20 січня 2016 11:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-служба КСУ.

"19 січня 2016 року до Конституційного суду України надійшло конституційне подання 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції України "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". Згідно з регламентом Конституційного суду України, конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат Суду. Текст конституційного подання розміщено на офіційному сайті КСУ в рубриці "На розгляд суду", - зазначили в суді.

Додамо, що таким чином парламентарі хочуть зрозуміти, чи обов’язково голосувати за проект змін до Конституції в частині децентралізації на двох сесіях поспіль. Адже, ймовірно, зараз за це в парламенті просто немає достатньо голосів.

Важливо, якщо розуміти вислів "чергова сесія" за словниковим значенням, то Верховна Рада зобов’язана проголосувати за зміни до Конституції на двох сесіях поспіль, а отже, 2 лютого мала б дати голоси за децентралізацію, яка попередньо була схвалена 31 серпня 2015 року на фоні суспільних протестів проти надання Донбасу спеціального режиму самоврядування.

Для ухвалення проекту змін до Конституції в другому читанні необхідна конституційна більшість голосів народних депутатів - не менше як 300.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада