Детективи антикорупційного бюро вже почали роботу, - Шимків

Детективи Національного антикорупційного бюро вже розпочали свою роботу, незважаючи на те, що поки ще не обраний антикорупційний прокурор
Depo.Влада
19 вересня 2015 19:20
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу в суботу заявив заступник глави Адміністрації Президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків, повідомляє depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Це (відсутність антикорупційного прокурора. - Ред.) не означає, що працівники Національного антикорупційного бюро зараз не починають працювати, вести своє розслідування, збір доказів і тому подібне", - сказав Шимків.

Він вказав на те, що важливість призначення антикорупційного прокурора є критичною для передачі справ до суду: "Без антикорупційного прокурора це просто розслідування на зразок журналістських".

Зі свого боку, перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова поінформувала, що під час вчорашнього засідання НСР заступник генерального прокурора зазначив, що з наступного понеділка вже розпочне свою роботу конкурсна комісія, яка збиратиме пакети документів претендентів на посаду антикорупційного прокурора. За її словами, під час засідання президент Петро Порошенко підкреслив те, щоб антикорупційний прокурор був затверджений до кінця листопада, а сама Антикорупційна прокуратура розпочала свою роботу до кінця року.

Севостьянова підкреслила, що врешті-решт вдалося створити конкурсну комісію для обрання антикорупційного прокурора. "Законодавство передбачає, що антикорупційний прокурор не може бути призначений. Він повинен бути обраний незалежною комісією. Склад комісії припускає, що 4 членів комісії призначає генеральний прокурор, а 7 - обирає Верховна Рада. І тільки минулого тижня в четвер парламент зміг і обрав цих 7 кандидатів у конкурсну комісію, серед яких є, в тому числі, міжнародні експерти з великим досвідом", - зазначила перший заступник міністра юстиції.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua