Десант в рясах: Чим відомі російські політтехнологи, яких пов'язують з Тимошенко

Нардеп БПП Володимир Ар'єв "злив" інформацію про російських політтехнологів, які буцімто працюють на Тимошенко

Депутат парламенту Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Фейсбук повідомив: групу російських політтехнологів ще 2014 року перекинули з РФ в Україну, де вони працювали на виборах. "Засвітилися" гастролери і в схемі підкупу виборців у президентській кампанії-2019, в якій фігурують нардепи з фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко Валерій Дубіль і Руслан Богдан.

Нагадаємо, цього тижня в Службі безпеки України заявили про викриття злочинної організації за участю російських громадян, створеної для фальсифікації результатів президентських виборів у нашій країні. СБУ записала переговори учасників схеми і провела понад 30 обшуків у кількох регіонах держави.

Було повідомлено, що створенням "виборчих пірамід" керував один з народних депутатів. Інформагенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на інформоване джерело повідомляє, що йдеться про нардепа з фракції "Батьківщина" Валерія Дубіля, який начебто координував і фінансував кримінальну виборчу схему. В кожній області організація мала свого представника. Одним з них, як стверджується, був член парламентської фракції ВО "Батьківщина" Руслан Богдан.

У "Батьківщині" звинувачення спростовують. Тим не менше, Державне бюро розслідувань (ДБР) запросило Валерія Дубіля поспілкуватися з приводу участі політтехнологів з Росії для створення мережі купівлі голосів. Але на визначену дату 28 лютого той до бюро не з’явився.

"Ми в Закритій Зоні (телепрограма журналістських розслідувань, де працював до депутатства Ар’єв – Ред.) не раз досліджували втручання російської церкви в українські справи і використання релігійних організацій спецслужбами РФ, - пише у Фейсбук депутат Ар’єв. – З'ясувалося, що всі росіяни прибули в Україну на запрошення УПЦ МП, точніше, Чернігівського єпархіального управління цієї церкви. Зрештою, можна було й не сумніватися, що УПЦ МП використовують для прикриття у найтемніших антиукраїнських справах з Росії". І називає російських "парашутистів" поіменно.

Що за люди

Ніна Клєбанова - російський політтехнолог, особисто знайома з Тимошенко і Дубілем, була присутня на з'їзді Батьківщини (у київському Палаці спорту 22 січня ц.р., на якому Тимошенко висунули в президенти – Ред.), тісно працює з К. Матвієнком (київський політолог Костянтин Матвієнко, співпрацює зі штабом Тимошенко – Ред.).

Анна Остапчук -  російський політтехнолог, а також, як вона стверджує, маг, таролог, кабаліст. Цікаво, що це їй не заважає

Боріс Коновалов -  російський політтехнолог, спеціаліст у частині спецтехнологій, займався виборчими компаніями низки депутатів "Батьківщини".

Сєргєй Лукін - російський політтехнолог, організатор роботи на рівні ряду областей України.

Роман Мартін - російський політтехнолог.

Алєксєй Шевченко - російський політтехнолог, який працював з 2014 року, але восени 2018 повернувся в Росію після конфлікту з Валерієм Дубілем, займався організацією форумів Тимошенко.

Алєксандр Корольов - російський політтехнолог, займався агітматеріалами, але повернувся в Росію після конфлікту з Валерієм Дубілем.

Все це за інформацією Ар'єва.

За його словами, майже всі учасники групи прибули з Росії до України одночасно – у липні 2014 року, за місяць до того, як російські окупаційні війська вдерлися на український Донбас.

"Останнім часом, кажуть, найчастіше росіян, які залишилися в схемі, бачили в офісі народного депутата Валерія Дубіля на вулиці Васильківській у Києві, - пише Ар’єв. – А ось керівника групи російських політтехнологів Ніну Клебанову сфотографували на тому самому скандальному з'їзді, де висунули Тимошенко. Ще й поруч з людьми у формі українських військових!".

"28 лютого в ДБР мали допитувати Валерія Дубіля, але він не прийшов, хоча міг би розповісти про кілька десятків росіян, інтегрованих московським патріархатом в українські вибори. А чим закінчилося попереднє втручання російської церкви в події в Україні, про яке ми в Закритій Зоні не раз розповідали – то Крим і Донбас є яскравими наслідками. І мені важко уявити чим могло б закінчитися втручання агентів, прикритих русскім православієм, тепер", - резюмував депутат.

Пізніше Ар’єв опублікував у Фейсбук ще один пост, де проілюстрував оприлюднену інформацію фотографією списку російських політтехнологів для Тимошенко, завезених в Україну у 2014 році під прикриттям російської церкви, - з паспортними даними. А також показав фото політтехнолога Ніни Клєбанової на форумі Тимошенко серед людей в українській військовій формі.

Depo.ua вирішило знайти більше інформації про російських технологів, які працюють чи працювали у виборчому штабі одного з основних претендентів на пост президента України. І ось що ми дізналися.

Що цікавого відомо про технологів

Насамперед зазначимо, що послуговуватися порадами російських політичних консультантів – давня традиція Юлії Володимирівни. Заради справедливості варто сказати, що з росіянами працюють і немало інших українських політиків, хоча своєрідна"мода" мати консультанта з Росії, яка з’явилася у 2000-их, нині вже, здається, минула – чимало з них виявилися банальними аферистами, "продавцями повітря".

Ще із середини 90-их, на старті у велику політику, Тимошенко користувалася послугами колишнього співробітника виборчого штабу Бориса Єльцина політтехнолога Олексія Ситникова. Консультував він лідера "Батьківщини" і 2004 року, під час "Помаранчевої революції". В інтерв'ю газеті Metro Ситников розповідав, що "не без його участі" Тимошенко тоді стала прем'єр-міністром України. 2018-го Ситникову заборонили в’їзд в Україну.

На початку листопада минулого року інформацію про присутність росіян в оточенні Тимошенко оприлюднив журналіст Дмитро Вовнянко. На своїй сторінці у Фейсбук він написав розлогий пост, де з посиланням на свого неназваного, але поінформованого читача повідомив, що приховати від загалу роботу російських політтехнологів у штабах "Батьківщини" вдається тому, що працюють ті під легендою "релігійних волонтерів".

За даними джерела Вовнянка, які повністю співпадають з інформацією Ар’єва, в липні 2014 року до України прибула "чудова сімка" російських фахівців з проведення виборів: Ніна Клебанова, Сергій Лукін, Борис Коновалов, Анна Остапчук, Олександр Корольов, Олексій Шевченко та Роман Мартін.

Майже відразу всі зазначені особи отримали посвідки на тимчасове проживання в Україні, причому клопотало за них Чернігівське єпархіальне управління УПЦ МП.

"Конкретно клопотання підписав секретар Чернігівського єпархіального управління протоієрей Федір Мандзюк. Офіційно всі перелічені особи мусили займатися релігійною, благодійною та просвітницькою діяльністю у православних громадах (УПЦ МП) Чернігівської області", - інформує журналіст.

При чому тут ВО "Батьківщина" і який стосунок має до неї Чернігівська єпархія? Автор повідомлення пише, що протоієрей Мандзюк пов’язаний з Валерієм Дубілем, який у "Батьківщині" очолює саме Чернігівську обласну організацію партії. Одночасно він активно цікавиться питаннями релігії – з ухилом у бік кремлівського патріархату: бере участь в акціях Чернігівської єпархії УПЦ МП, є членом Міжнародного інституту Афонської спадщини в Україні, що займається вивченням і популяризацією афонської культурно-історичної спадщини в Україні.

До парламенту Дубіль вперше потрапив 2012 року, вигравши мажоритарний округ №205 в обласному центрі. В січні 2019 року його роль у "Батьківщині" виросла до рівня першого заступника лідера. Та нинішній прокол з виборчими пірамідами може вартувати йому кар’єри.

Про Валерія Дубіля розділ "Персони" інтернет-видання "Лівий берег" повідомляє таке: "Політичні опоненти звинувачують політика в тому, що той мав і наразі має зв’язки зі злочинним світом. У багатьох ЗМІ публікувалася інформація про те, що на початку 90-х Дубіль перебував в організованому злочинному угрупуванні, яке носило назву «Європейці». Вона контролювала скупівлю кольорових і чорних металів у Миколаївській, Чернівецькій, Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській, Полтавській і Київській областях. Одна з версій говорить про те, що Валерій Олександрович займався "розчисткою ринку від недоброзичливців та конкурентів".

Вовнянко додає, що на ґрунті прихильності до кремлівської церкви Валерій Дубіль підтримує дружні стосунки з відомим "опоблоківцем" (зараз – головою фракції Опозиційного блоку в парламенті) Вадимом Новінським (його називають "головним спонсором і куратором" московського православ’я в Україні).

Але посвідки на тимчасове проживання – вчорашній день для "політичних заробітчан". Усі згадані російські фахівці зараз мають серйозніші "ксиви": 2017 року Ніна Клебанова і Анна Остапчук оформили посвідки на постійне проживання в Україні. Посвідку на тимчасове проживання в Україні для здійснення волонтерської діяльності отримав Борис Коновалов – клопотала за нього ГО «Елеос-Україна». Роману Мартіну, Олексію Шевченку і Олександру Корольову тимчасову посвідку оформили за клопотанням ГО «Художня інвестиція».

"Всі згадані особи продовжують займатися "релігійною і просвітницькою роботою", але не в громадах УПЦ МП на Чернігівщині, а у штабах ВО "Батьківщини" у Києві. Кажуть – навіть регулярно зустрічаються з САМОЮ!", - пише журналіст Вовнянко.

У коментарі під постом Вовнянка користувач соцмережі під псевдонімом Zoreslav Valter уточнює: "Клебанова, Остапчук і Коновалов співпрацюють з Тимошенко ще з 2008 року. А останній ще співпрацював з Миколою Діобою (справжнє ім’я відомого націоналіста, колишнього командира батальйону "ОУН" Миколи Коханівського – Ред.)".

Профіль Ніни Клебанової є в соцмережі Фейсбук. Місцем проживання вона вказує Нью-Йорк (де, судячи з фотографій, побувала у серпні 2018-го). Але насправді це видавання очевидно бажаного за дійсне: більшість її постів за останній час – фотографії з Києва, Харкова, Запоріжжя, Львова. Про політику і професійні моменти – жодного слова. Під деякими постами є коментарі людей зі штабу Тимошенко. Зокрема, її особистого прес-секретаря Марини Сороки. У друзях – деякі нардепи з "Батьківщини", в тому числі Олена Кондратюк, яку називають в числі технологів штабу Тимошенко.

"Засвітив" співпрацю із "Батьківщиною" і Борис Коновалов зі згаданої групи технологів. У 1990-1993 рр. він був депутатом Держдуми РФ, працював у комітеті зі ЗМІ, зв'язків з громадськими організаціями, масовими рухами громадян та вивчення громадської думки.

У ЗМІ можна знайти інформацію, що з 2013 року Коновалов працював в Україні – нібито очолював виборчий штаб лідера Миколаївської облорганізації "Батьківщини" Михайла Соколова, якому приписують українофобські погляди. Коновалов працював на Миколаївщині разом зі своїм російським колегою – Романом Мартіним, чиє ім’я також фігурує у списку російських політтехнологів штабу Тимошенко.

На кого зав’язана згадана група в Росії? Журналісти Depo.ua знайшли в мережі реєстраційні дані російської організації НЕКОММЕРЧЕСКОЕ ПАРТНЕРСТВО "ТВОРЧЕСКАЯ ГРУППА "ТЕЛЕМА", головою правління якої числилася якась Наталія Пучкова. Юридична адреса – Москва, вул. М’ясницька, б. 35а, 20. Згідно зі статутом займалася ця фірмочка видавничою та "іншою видовищно-розважальною діяльністю". Зокрема, була засновником «першого магічного журналу "Святий Грааль". Справді, магія і містика – не чужі сфери для російських політичних консультантів…

Серед шести її засновників зустрічаємо імена вже відомих нам фахівців з політичних технологій – Ніни Юріївни Клебанової (російський індивідуальний податковий номер 772823852801) і Анни Валеріївни Остапчук (ІПН 771774226941). 18 листопада 2013 року «ТЕЛЕМА» припинила діяльність і була виключена з російського Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Трохи більш ніж за півроку після ліквідації фірми ці пані у складі "російського політтехнологічного десанту" з’являються в Україні…

Тим часом Анна Остапчук числиться в російських базах даних генеральним директором зареєстрованого 16 червня 2005 року в Москві (вул. Краснопрудна, б.12/1, корп.1, пом.15) Міжрегіонального фонду "Національна стратегія", який існує досі та займається «вивченням громадської думки».

Засновником фонду є Міжрегіональна громадська організація з вивчення проблем соціально-політичного та економічного життя суспільства "Рада з національної стратегії». Ця ГО є діючою, керує нею Іосіф Діскін, заступник директора Інституту соціально-економічних проблем народонаселення Російської академії наук, член Громадської палати РФ. 2003 року Діскін, російський політолог Станіслав Бєлковський та інші автори від імені ради з національної безпеки РФ опублікували доповідь, де розповіли про олігархічний переворот у Росії, що готується на чолі з Михайлом Ходорковським: вважається, що це стало ідеологічним обґрунтуванням для розгрому групи "ЮКОС".

Цікава деталь: співголовою "Ради з нацстратегії" є одіозний прокремлівський політолог, депутат Держдуми РФ Сергій Марков, а згаданий Станіслав Белковський згаданий у числі власників організації.

От куди простягаються контакти вірогідних консультантів Юлії Тимошенко. І це відверто непокоїть, особливо з урахуванням того, що Україна перебуває в стані гібридної війни з Росією. На кого насправді працюють згадані особи і які ідеї та шляхи їх досягнення пропонують своїй нинішній патронесі – можемо лише здогадуватися.

Опосередковано на присутність росіян у штабі ЮВТ вказує те, що у виборчій риториці Юлії Володимирівни нескладно знайти чимало тез, розроблених кремлівською пропагандистською машиною і використовуваних у гібридній війні проти України: перегляд умов співпраці з НАТО, створення гібридного формату переговорів "Будапешт плюс", військовий кабінет для напрацювання стратегії миру. Чи не має відношення до цих і багатьох інших ідей команда технологів під церковним прикриттям?

Після появи розслідування Вовнянка громадська організація УНА-УНСО на своєму сайті оприлюднила повідомлення "Про перевірку російських політтехнологів Тимошенко", де пише «про громадян Росії, політтехнологів, які прибули в Україну де-юре – для проведення просвітницької і релігійної діяльності (згідно Клопотання №95 від 18.07.2014 р. Чернігівського Єпархіального Управління до Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області); а де-факто – для підтримки політичної діяльності політичної партії ВО "Батьківщина".

Нижче список цих осіб:

1. Клебанова Ніна Юріївна, 25.08.1970 р. н.;

2. Лукін Сергій Анатолійович, 12.04.1969 р. н.;

3. Коновалов Борис Андрійович, 09.03.1959 р. н.;

4. Остапчук Анна Валеріївна, 24.01.1968 р. н.;

5. Корольов Олександр Олександрович, 17.12.1972 р. н;

6. Шевченко Олексій  Володимирович, 02.07.1972 р. н.;

7. Мартін Роман Станіславович, 10.03.1974 р. н.»

Враховуючи обставини, що склалися в Україні, ГО "УНСО" вважає цих осіб такими, які можуть бути причетними до дій, пов’язаних з виконанням злочинних завдань Російської Федерації та політичним шпигунством. Тому організація надіслала звернення до СБУ і Генеральної прокуратури України, де просить перевірити цих осіб на предмет законності і відповідності цілям їх перебування на території України та щодо законності співпраці чи надання послуг цими особами політичній партії ВО "Батьківщина".

Про реакцію згаданих компетентних органів інформації немає. А шкода, адже схоже, що правоохоронні органи мали б зацікавитися обставинами потрапляння в Україну і особливостями роботи групи росіян. «Україна, - пише Дмитро Вовнянко, - вже мала в історії кандидата в президенти, в штабі якого сиділи російські політтехнологи. Досвід Небесної сотні показує, закінчилося це дуже погано". Додамо – особливо погано для президента, якому кінець-кінцем довелося втікати на батьківщину своїх політичних радників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна