Держспецзв'язок обурюється через тиск та продовжує блокувати е-декларування

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) оприлюднила заяву, в якій запевнила у коректності рішення про відмову у атестаті системи захисту електронного декларування
Depo.Влада
13 серпня 2016 21:57
ФОТО: depo.ua

Текст заяви опублікований в суботу ввечері на сайті державного органу, передає depo.ua.

"Глибоке обурення викликають висловлювання окремих посадовців НАЗК, які намагаються перекласти свою особисту відповідальність за незавершений і незахищений продукт на державних експертів", - заявляють у відомстві.

"Вважаємо неприпустимим подібний тиск на посадовців та експертів Держспецзв’язку які свідомо прийняли непросте але неупереджене правове та відповідальне рішення у чіткій відповідності до закону", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 12 червня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

Сьогодні ввечері стало відомо, що Держспецзв’язок засекретив причину відмови в атестації е-декларуванню.

Також, заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслан Рябошапка стверджує, що Держспецзв’язок, попри публічні заяви, не надав змістовних зауважень, які стосується безпеки апаратно-програмного комплексу електронного декларування.

Пізніше Рябошапка повідомив: "Держспецзв'язок категорично відмовився зняти гриф "ДСК" на свій "висновок", так і направити експертів Служби до НАЗК.

Відповідно, розробники, експерти ПРООН та Світового банку у дискусії з ДССЗЗІ брати не можуть.

Голова НАЗК поїхала до Держспецзв'язку врегульовувати ситуацію. Ми разом з експертами Міранди, ПРООН, Світового банку чекаємо в НАЗК".

Зазначимо, що початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада