Держспецзв’язок не перевіряє свою "дочку" через фальсифікацію ключа Рябошапки

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації не бачить потреби у перевірці центру сертифікації ключів ДП "УСС" попри інформацію про підроблений електронний ключ, яким була засвідчена фальшива декларація від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки
Depo.Влада
31 серпня 2016 22:11
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова ДССЗЗІ Леонід Євдоченко після засідання НАЗК, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Він зокрема заявив, що наразі Держспецзв’язок не проводив перевірку за фактом підробки ключа

"Ніякої перевірки не проводилося, а чому ми мали її проводити?" - запитав він.
"Мені не відома така інформація... Ну, тобто я чув про це, але офіційно про це не повідомлялося", - заявив Євдоченко.

Необхідно зауважити, що насправді в ДССЗЗІ надходила також офіційна інформація від НАЗК про те, що фальшивий електронний ключ, за допомого якого була здійснена імітація зламу системи е-декларацій, містить посилання на АЦСК ДП "УСС".

Євдоченко також заперечив відповідальність органу, яким він керує, за здійснення перевірок АЦСК, порадивши ЄП "розібратися, хто це перевіряє". Хоча закон "Про електронний підпис" покладає функції контролюючого органа саме на ДССЗЗІ.
Державне підприємство "УСС" є дочірньою компанією "Держспецзв'язку"

Нагадаємо, що 19 серпня в державному реєстрі електронних декларацій зареєстровано фальшиву декларацію від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій повідомляється про отримання ним 20 млн грн від фіктивної комерційної компанії. Тому народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник заявили про злам системи.

Розробники згодом заявили, що зламу системи е-декларацій не було, натомість хтось просто використав тестовий ключ.

За даними технічних співробітників НАЗК, електронний цифровий підпис, яким підписана фальшива декларація від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, є "тестовим" і був сертифікований державним підприємством "Українські спеціальні системи".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада