Держспецзв'язку: Сертифікування е-декларування неможливе через недоліки системи

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації вважає неможливим сертифікування комплексної системи захисту інформації реєстру електронного декларування через неліквідовані недоліки в її розробці
Depo.Влада
17 серпня 2016 05:26
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства, передає depo.ua.

"Держспецзв'язку повідомляє про неможливість в даний час відновити державну експертизу КСЗІ (комплексна система захисту інформації) реєстру і констатує відсутність будь-якого підтвердження ТОВ "Міранда" щодо усунення виявлених недоліків", - сказано в повідомленні.

У відомстві вважають громадський резонанс навколо відмови у видачі атестату відповідності спробою окремих осіб і зацікавлених сторін уникнути особистої відповідальності за запуск системи електронного декларування з обмеженими функціями і з порушенням вимог законодавства у сфері захисту інформації.

Нагадаємо, опівночі 15 серпня сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

У Євросоюзі заявили, що система електронних декларацій має отримати сертифікацію, адже це головна умова, за якої вона допоможе у боротьбі з корупцією.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада