Держдума під гаслом про "братні народи" скасовує вільну торгівлю з Україною

Держдума Росії під слова "про братні народи" схвалила призупинення дії зони вільної торгівлі, щоб не дозволити "входити Україні до ЄС за рахунок Росії"
Depo.Влада
22 грудня 2015 11:55
ФОТО: depo.ua

Про це представники всіх чотирьох фракцій російського парламенту заявили сьогодні, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Зокрема, депутат Держдуми від фракції влади "Єдина Росія" Олег Лебедєв заявив, що "на цьому відносини з Україною не закінчуються, договір призупиняється".

"Я впевнений, що ще прийде час, коли розум запанує в Україні, й договір знову буде працювати, адже український народ, незважаючи на позицію офіційної влади України, насправді був, є й залишається для нас братнім народом. Фракція "Єдина Росія" підтримує цю ратифікацію", - сказав Лебедєв.

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що треба було думати заздалегідь перед укладенням договорів, оскільки вони не правильні.

"Ми підтримаємо скасування, правильна ця позиція", - сказав Жириновський.

При цьому він заявив, що "Україна постійно краде наш газ і все, що йде через територію України, там йде захоплення нашого майна".

Крім того, Жириновський зазначив, що в Україні до РФ ставляться гірше, ніж у державах, із якими Росія ніколи не дружила й не укладала договорів.

Також депутат від фракції "Справедлива Росія" Тетяна Москалькова заявила, що її фракція підтримає закон про призупинення РФ дії договору про ЗВТ із Україною.

"Ми висловлюємо величезний жаль, що доводиться призупиняти наші домовленості, в тому числі з Україною, з приводу ЗВТ. Дуже сподіваємося, що це не денонсація, а дійсно призупинення, яке дозволить повернутися до вигідних товарних відносин", - сказала Москалькова.

При цьому вона назвала це рішення прагматичним, оскільки, за словами депутата, "входити до ЄС за рахунок Росії – це аморально, незаконно й необгрунтовано".

У свою чергу депутат від КПРФ Володимир Кашин заявив, що його фракція також підтримує це рішення, "виходячи з питань безпеки" для РФ. За його словами, зараз західні фірми «прихоплюють» українські родючі землі, а "найбрудніші технології починають процвітати в Україні, в тому числі все, що пов'язано з генно-модифікованим виробництвом сільгоспкультур". Він вважає, що Росії необхідно посилювати митний контроль, щоб "захистити росіян від цієї небезпеки", оскільки товари можуть піти через "братню Білорусію".

Кашин також назвав український народ "братнім" і підкреслив, що рішення про призупинення дії договору про ЗВТ із Україною тимчасове.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада