Державі варто підтримати металургію, щоб забезпечити виконання оборонного замовлення - експерт

Державі варто підтримати металургію, щоб забезпечити виконання оборонного замовлення

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи можливість продовження експортного мита на експорт металобрухту, додавши що національний інтерес держави та військова могутність мають бути вище потуг окремих лобістів.

"Торгівля не може йти всупереч національному інтересу України чи колективному інтересу ЄС. Партнерство має будуватися виключно за формулою "WIN-WIN". Тобто, якщо Україні сьогодні не вигідно послаблювати власних металургів, і варто продовжити мито на експорт металобрухту, це варто робити. І європейська сторона навряд чи буде протестувати, якщо їй пояснити роль металургії у вітчизняному оборонпромі, особливо в такий турбулентний період як війна.

В той же час зупинка заводів через дефіцит вторинної сировини може реально послабити український фронт та викликати соціальні коливання у прифронтових регіонах. Що аж ніяк не потрібно ні Україні, ні партнерам із ЄС", - розмірковує політолог.

"Дуже важливо, щоб обидві сторони зайняли мудру та виважену позицій один до одного та не піддавались на політичні чи медійні спекуляції лобістів. Які присутні по обидві сторони. Сьогодні Україна має шанс на створення парадигми торгівельних відносин з ЄС на десятиліття вперед. Саме через це усі основи партнерства із Євросоюзом мають бути взаємовигідними, зрозумілими і кожна зі сторін має виявитись в кінцевому випадку переможцем", - вважає експерт.

"Через це Україні варто не боятися говорити вголос ті питання, які їй не подобаються, чи ті, які вона не хотіла б робити і намагатися їх вирішувати в цивілізований спосіб, згідно зі встановленою процедурою. Європейська ж сторона в даному діалозі почуває себе більш вільно і завжди рефлексує на ту чи іншу дію, демонструючи досвід зрілого партнерства. Цьому, власне, і повинні навчитись наші дипломати та чиновники, не намагатись догодити, а навпаки, в рамках угоди намагатись максимально відстояти проукраїнський торгівельний інтерес. Сторони мають чути один одного", - наголошує Володимир Фесенко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme