Держава "влила" в "Приватбанк" 155 млрд грн, - Гройсман

Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана цікавить захист державних коштів, якими був докапіталізований "Приватбанк", а також захист депозитів населення

Про це він заявив в ефірі "Прямого", передає Depo.ua

"Рішення, яке розглядалося РНБО за рішенням Нацбанку якраз передбачало те, щоб врятувати докапіталізувати банк державою, щоб забезпечити стабільність грошей вкладників. Держава докапіталізувала цей банк на 155 мільярдів гривень. Зараз він перебуває у дуже доброму стані. Мене цікавить доля цих грошей, вони мають бути захищені і збережені для держави, і мають бути збережені кошти всіх вкладників".

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

8 квітня Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк. За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна