Держава без землі: В Україні вкрали 9 млн га

Таку сенсаційну заяву зробив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. І, як не дивно, немає жодної заяви про створення ТСК в парламенті і жодного кримінального провадження

Держава без землі: В Україні вкрали 9 мл…

Всього в державній власності залишилося близько одного мільйона га земель. І це означає, що держава перестала взагалі бути гравцем на земельному ринку. І коли хтось вважає, що завдяки відкритттю ринку землі держава могла б стати таким собі локомотивом цієї реформи і, що більш важливо, завдяки державним лотам можна було б сформувати справедливу ціну на землю, той глибоко помиляється. Держава, на жаль, статист.

А тепер трохи про перспективи цієї всієї історіі. На жаль, ніякого масштабного розслідування очікувати не доводиться. Окрім того, що земля кілька разів переходила з рук в руки, тут задіяні сотні найкрупніших фінансових гравців країни. І не тих, що на слуху, а переважно тіньових і сірих кардиналів, яких ніхто не включає до списків форбсу. 

Що можна очікувати? Очевидно, що буде вибрано кілька "ворогів", які стануть медійними персонажами і героями ряду розслідувань. Можливо, щось відберуть назад, але в цьому є великі сумніви. 

Проте, в усій цій історіі є кілька плюсів. Перший і найголовніший - це поставлений діагноз. І тут треба віддати належне керівнику Держгеокадастру, який першим про це заявив. Також, він заявив, що найближчим часом буде відкрито доступ до кадастру і всі матимуть змогу побачити, що, де і кому належить.  І не тільки земля, але й надра. Ми маємо пройти цю нульову точку, щоб рухатися далі. 

А тепер найголовніше. В 2014 році, замість лікування банківської системи було прийнято рішення про закриття сотні банків, що призвело до того, що в краіні будо знищене кредитування і була утворена глобальна система відмивання грошей, через продаж активів банків за безцінь. Зараз дуже важливо, щоб ми не ввійшли в новий переділ земельного ринку і ринку надр на користь кількох обраних. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"