Хто допомагає "Роснефті" отримати землю кіностудії ім. Довженка

Діяльність провладних політиків на місцях відображається на рейтингу влади в цілому 

21-го січня у ЗМІ з'явилася заява Національної кіностудії ім. Довженка, у якій йшлося про спробу передати частину її земельної ділянки такій собі компанії "Трансбуд". Завдяки сумнівним судовим рішенням, ухваленим ще десять років тому, та неодноразовому перепродажу "віджатих" приміщень, ця компанія тепер претендує на землю прямо на території легендарної Національної кіностудії. Пікантності додає той факт, що ТОВ "Трансбуд" є кіпрською компанією, заснованою "Роснефтью" – одним із найбільших спонсорів путінського режиму (про це інформують довженківці). У березні 2014 року її очільник Ігор Сєчин потрапив до санкційного списку через його роль у дестабілізації ситуації в Україні. Тепер "дочка" російського нафтового гіганта завдяки несподіваній підтримці у Київраді має можливість отримати нерухомість у Києві.

Так, у грудні, незважаючи на протести представників кіностудії, виділення ділянки ТОВ "Трансбуд" було підтримане земельною комісією міськради. "Спочатку депутати дослухались до аргументів користувачів землі та не підтримали виділення ділянки ТОВ "Трансбуд", але після того, як представники кіностудії пішли з засідання, депутат Владислав Михайленко з голосу підняв питання про переголосування, і врешті-решт рішення було прийнято", - заявляють кінематографісти.

Хто ж такий Владислав Михайленко, якого так уважно слухає земельна комісія? Він є депутатом Київради від промерської більшості, у ЗМІ його неодноразово пов'язували зі скандально відомим забудовником Вадимом Столаром. Так, Михайленко значився помічником депутата Київради Віталія Лавриненка, який, у свою чергу, був офіційним спостерігачем Столара під час парламентських виборів 2012 року. Ще один цікавий момент: адреси депутатських приймалень Михайленка і Столара збігаються.

Варто нагадати, що цього колишнього нардепа-"регіонала", який свого часу фігурував у справі "Еліта-Центр", називають одним із найближчих соратників мера Віталія Кличка. У вересні минулого року журналісти "засвітили" приліт столичного голови разом зі Столаром та забудовником-нардепом Максимом Микитасем з Італії в одному чартері. Тоді Кличку довелося виправдовуватися: мовляв, це сталося випадково. Утім, до слів мера багато хто поставився скептично.

Історія з кіностудією – далеко не єдиний скандал, в епіцентрі якого опинилося керівництво міста. У суботу у середмісті столиці по вул. Богдана Хмельницького, 12-14 горів відселений будинок XIX століття, який є пам'яткою історії, архітектури і містобудування місцевого значення. Майже два роки тому, у лютому 2016 року, саме в цьому будинку обвалились перекриття з 4 по 1 поверх. Під завалами тоді опинились будівельники, двоє з яких загинули. Тоді Кличко розповідав, що роботи в будинку відбувалися з порушенням техніки безпеки і без будь-яких дозвільних документів. І навіть заявив про швидке вирішення питання з усіма аварійними будівлями в Києві. Схоже, що далі слів діло не пішло, а тепер йому знову доведеться виправдовуватися…

Трясе місто і від будівельних скандалів. На Вітряних горах та на площі Шевченка мешканцями у суботу було проведено акції протесту проти забудови на території парку "Крістерова гірка" – на місці, де раніше працював Інститут хлору, і де, як зазначають місцеві жителі, досі залишилися підземні ємності з небезпечними речовинами. Цікаво, що представники столичної влади так і не спромоглися вийти до людей. А близько сотні "тітушок", які обороняли забудову, немов засвідчували повну відсутність зрушень у протистоянні Кличка із забудовниками.

Усе це підриває авторитет не лише Київради та столичного градоначальника, але і "Блоку Петра Порошенка". Якщо повернутися до історії з кіностудією, то, по-перше, Михайленко представляє саме президентську політсилу, по-друге, не варто забувати, що мер Києва хоч і склав повноваження голови партії БПП-"Солідарності", але у свідомості виборців він все одно залишається людиною президента.

Вочевидь, на факти, озвучені в заяві кіностудії, необхідно оперативно реагувати. Причому, навіть якщо там перебільшують проблему. Адже, насправді, керованість у столиці – прерогатива центральної влади, а не лише місцевої. І якщо не буде ладу в столиці, то чи варто дивуватися бардаку в глибинці.

До чого можуть призвести конфлікти, подібні до того, що вибухнув навколо кіностудії імені Довженка? Коли за часів Черновецького Київрада приймала сотні скандальних рішень і кияни обурювалися земельним дерибаном, у тодішньому Секретаріаті президента Віктора Ющенка дивилися на це крізь пальці. Мовляв, просто окремі політики борються за вплив на Київ. Зрештою з таких скандалів у Києві, як з камінців, у тому числі, складався реванш Віктора Януковича у 2010 році та нашестя "регіоналів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Кличко