Депутати отримають по 13 тисяч «на оренду житла» без підтверджень

Народним депутатам для отримання 460 грн на добу для оренди житла або найму готельного номера не потрібно буде подавати додаткових документів, що підтверджують їхнє місце проживання
Depo.Влада
17 лютого 2015 15:27
ФОТО: depo.ua
Депутати отримають по 13 тисяч «на оренду житла» без підтверджень
Депутати отримають по 13 тисяч «на оренду житла» без підтверджень

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради 4 лютого, повідомляє depo.ua з посиланням на громадський рух «Чесно».

Було прийнято рішення видавати ці кошти «одночасно з коштами на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень без щомісячного подання народним депутатом додаткових документів».

Таким чином, кожен народний депутат, який не має київської прописки, зможе щомісяця на додаток до депутатських виплат отримувати більше 13 000 грн, незалежно від того, чи дійсно він використовує їх для оренди житла.

Згідно зі стенограмою засідання, Державна казначейська служба наполягає на наданні документів, які підтвердять витрати.

Однак Павло Пинзеник з «Народного фронту», який зараз фактично виконує обов'язки голови комітету, заявив, що «у нас є, кому розмовляти» з Державною казначейською службою.

У той же час, як повідомлялося у програмі «Гроші», зарплата звичайного народного обранця становить 12 тисяч гривень, також є різні пільги та матеріальна допомога.

Так, 300 народних депутатів отримають з держбюджету компенсацію на оренду житла. І кожному з них держбюджет щомісяця компенсує 13 тисяч гривень, а це 160 тисяч на рік. В цілому ж утримання таких нардепів обходиться Україні в 47 мільйонів в рік.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України», депутатам надаються «кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або найму готельного номера», а також засоби для виконання депутатських повноважень, звітність за які також не передбачена.