Депутатські слони, розумники та самураї: Чим харківські рекордсмени вразили Україну

Харків'яни подарували Україні найбільшу колекцію пластилінових "тартоніків", депутатських слонів та найменших звіряток

Депутатські слони, розумники та самураї:…

У Національний Реєстр Рекордів вписані прізвища дивовижних, унікальних, а подекуди й трохи дивних українців. Найбільші валентинки, наймасовіші виконання гімну, найрозумніші діти та найсильніші спортсмени – це лише маленька частина рекордів, які щороку фіксують фахівці. Серед тих, кого визнали рекордсменами, чимало мешканців Харківщини.

Depo.Харків дізнався, чим саме прославилися харків'яни.

Історія маленького генія

Один з наймолодших харківських рекордсменів – восьмирічний Лев Бондаренко. Маленький розумник входить до п'ятірки найбільш обдарованих дітей України. Вже у п'ять років Левко прочитав більше 200 енциклопедій. Спочатку хлопчик захоплювався біологією і географією, а тепер почав цікавитися ще й фізикою.

У 2015 році розумник встановив свій перший рекорд і потрапив до Книги Рекордів у категорії "Найбільша швидкість читання дитиною вголос незнайомого тексту", прочитавши 141 слово за хвилину, у той час, як для першокласника нормальною вважається швидкість читання – 25 слів за хвилину.

Вже за рік вундеркінд встановив ще два рекорди, назвавши напам'ять 207 столиць країн світу та відтворивши напам'ять 310 наукових назв живих істот, зображених на малюнках.

Сьогодні восьмирічний учень четвертого класу вже й сам читає лекції як для однолітків, так і для доросліших учнів. Лев мріє стати вченим та проводити досліди у власній лабораторії.

Наймолодший самурай України

Ще один маленький рекордсмен – Артем Кириченко. Хлопчик змалечку захопився східними єдиноборствами й почав освоювати кемпо. У шість років маленький самурай встановив рекорд у категорії "Наймолодший учень, який володіє Боккеном".

Боккен – спеціальний дерев'яний меч, який в Японії вважають холодною зброєю. Боккен Артему подарував тренер на день народження. Дитина настільки захопилася бойовими мистецтвами, що подарунок не випускала з рук навіть вдома. І така наполегливість дала результат. Вже у 2014 році маленький самурай не лише став рекордсменом України, але й потрапив на чемпіонат світу з кемпо, де завоював свій перший чемпіонський титул.

Харківський льодовий гонщик

Наступним харківським рекордсменом став любитель швидкості Роман Пастушик. Рекорд, встановлений 15-річним школярем у 2014 році, здивував навіть дорослих інструкторів з автомобільних перегонів. Хлопець розігнав спортивний карт на льодовому покритті до 104 км/год.

Змагання проходили на озері Сонячному в столиці. З Романом змагалися дорослі й досвідчені гонщики. Та безстрашний харківський школяр проявив максимальну концентрацію і навички екстремального керування автомобілем, навіть не маючи водійського посвідчення. За що й став рекордсменом у категорії "Максимальна швидкість на льоду спортивного карта".

Спортивний рекорд у прямому ефірі

Спортивними досягненнями прославився також харківський автомеханік Дмитро Некрасов. Чоловік встановив рекорд у категорії "Найбільша кількість підтягувань за 1 хвилину". Заявку на рекорд Дмитро подав через суперечку з друзями. У прямому ефірі шоу талантів він підтягнувся 53 рази, а пізніше, в присутності експерта Владислава Рєзнікова, покращив свій рекорд, підтягнувшись 57 разів.

Сам Дмитро зізнався, що до встановлення рекорду спеціально не готувався, а просто підтягувався кожного разу, коли мав змогу - не лише вдома, але й на будь-якому турніку, що був неподалік.

Пластилінова казка харків'янина

А от рекорд харків'янина Ельчіна Оруджаєва виявився неочікувано казковим. Чоловік власноруч виліпив 509 пластилінових фігурок – "тартоніків". На створення колекції автор витратив більше семи років. Рекорд зафіксували в номінації "Найбільша колекція анімаційних персонажів з пластиліну". Пізніше Оруджаєв продовжив поповнювати свою колекцію і зараз кількість "тартоніків" зросла майже до тисячі.

Та чоловік не лише створив казкових персонажів з пластиліну, але й написав книжку про пригоди своїх героїв на планеті Тартонія. За мотивами цієї книги в Туреччині знімають мультиплікаційний серіал. Автори мультику сподіваються, що "тартоніки" зможуть скласти достойну конкуренцію світовій анімації.

Рекорд під мікроскопом

Ще один пластиліновий рекорд встановила 9-річна Кіра Бакуліч з Люботина.

Дівчинка ліпить мініатюрних звіряток з пластиліну на власному нігтику. Під час роботи вона навіть лупою не користується.

Досягнення зафіксували в номінації "Найменші фігурки з пластиліну, зроблені дитиною". Фігурку вимірювали за допомогою електронного штангенциркуля. Рекордною визнали фігурку каченя висотою 1,6 мм. Фахівці були настільки здивовані, що попросили Кіру зліпити фігурку в них на очах, аби впевнитися, що дитина не використовує спеціальні пристрої.

Слонове царство у Харкові

Депутат Харківської облради Роман Веприцький здивував несподіваною любов'ю до слонів.

Чоловік зібрав найбільшу в Україні колекцію фігурок цих тварин. Колекцію він збирав більше 10 років. Ось де можна побачити слонів та слоненят на будь-який смак. У депутата нарахували аж 3 546 глиняних, дерев'яних, кістяних, пластмасових, скляних та інших екземплярів. У квартирі рекордсмена слонам навіть окрему кімнату виділили. Найменша фігурка має висоту лише 3 мм.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme