ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Депутати захотіли спростили спецконфіскацію майна й уподібнилися англійській королеві

Парламентарі попередньо схвалили можливість спецконфіскації майна людини, яка вчинила "небезпечне діяння", що підпадає під ознаки умисного злочину
Depo.Влада
16 лютого 2016 11:32
ФОТО: depo.ua

За ухвалення в першому читанні проект закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Єврокомісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації" проголосували 264 народних депутатів, передає depo.ua.

Проектом пропонується у статті 961 Кримінального кодексу запровадити можливість застосування спеціальної конфіскації за умови вчинення:

- умисного предикатного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки такого злочину;

- злочинів, санкції за які на сьогодні прямо передбачають таку конфіскацію.

Водночас зміни до КПК мають на меті забезпечити можливість накладення арешту на майно в кримінальному провадженні у випадках:
- необхідності збереження доказів;
- застосування спеціальної конфіскації;
- застосування конфіскації як виду покарання (заходу кримінально-правового характеру) до фізичних (юридичних) осіб;
- забезпечення виконання цивільного позову або стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Під час розгляду депутати різко розкритикували цей документ.

"Спецконфіскація і арешт стосується всіх громадян України, а не лише корупціонерів. Будь-яке майно може потрапити під спецконфіскацію і арешт", - сказав нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко.

А лідер фракції БПП Юрій Луценко порівняв голосування за цей закон із випадком, коли мати, проводжаючи на весілля королеву Англії, сказала: "Заплющ очі і думай про Англію".

Нагадаємо, що 10 листопада Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала законопроект № 2541а, яким регулюється процедура спец конфіскації. На думку авторів закону, він дасть можливість ефективно забезпечити відшкодування шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, а також стягувати в дохід держави неправомірну вигоду, отриманої юридичною особою.

Крім того, законопроект уніфікував перелік об'єктів, на які може бути накладено арешт, і спростив процес доказування власності майно, однак ввів необхідність встановлення різного ступеня доведення відповідних обставин для накладення арешту на майно в залежності від його мети.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада