Депутати відклали зняття недоторканності до кінця літа

Сьогодні народні депутати України відклали розгляд проекту Закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)

За відповідну постанову  проголосували 283 парламентарі, передає depo.ua.

"Рекомендуємо провести внесення змін щодо недоторканості після 25 серпня", - сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич.

За його словами, відповідно до законів, якщо щодо законопроекту про внесення змін до Конституції є застереження від Конституційного суду, Верховна Рада продовжує працювати над законопроектом.

"Комітет підготував проект постанови - ми пропонуємо Раді визначитися щодо подальшої роботи над законопроектом. Зокрема, пропонується встановити строк для поправок для законопроекту до 15 серпня. Комітету із питань правової політики і правосуддя опрацювати ці пропозиції і надати народних депутатам документи після 25 серпня", - пояснив Князевич.

Нагадаємо, що  законопроектом пропонується виключити частини першу, третю статті 80 Конституції України, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності.

Змінами до статті 126 Конституції України пропонується передбачити, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції, а не політичного органу - Верховної Ради України, затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом. При цьому такий імунітет судді не поширюватиметься на випадки затримання при вчиненні суддею або безпосередньо після вчинення ним тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров'я особи.

Крім того, стаття 129 Конституції України доповнюється положенням про те, що притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах. Водночас пропонується закріпити інститут функціонального імунітету судді, за яким судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв'язку зі здійсненням правосуддя, крім випадків ухвалення завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення.

Передбачається, що Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім змін до статті 126 Конституції України.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme