Депутати розпустилися: Чи скористається Тимошенко хаосом в Черкасах

Затяжний конфлікт між мером Черкас Анатолієм Бондаренком та міськрадою триватиме навіть попри рішення депутатів про саморозпуск

Депутати розпустилися: Чи скористається…

Учора Черкаси, які загалом-то рідко коли потрапляють в ефіри центральних ЗМІ, опинилися в центрі уваги політичних оглядачів: під час сесії депутати міської ради несподівано ухвалили рішення про саморозпуск. За дане рішення висловилося 22 обранці з 42, ще семеро утрималися, четверо проголосували проти. Голосування стало апофеозом боротьби між міським головою Анатолієм Бондаренком, який представляє "Батьківщину", та опозиційно до нього налаштованою коаліцією фракцій у міськраді, в яку входять "БПП" і "Партія вільних демократів". Остання має серйозні позиції в місті: передній мер Черкас Сергій Одарич представляв саме цю політсилу.

На виборах до міської ради у 2015 році "Вільні демократи", яких окрім Одарича також пов'язують з одіозним екс-головою Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайлом Бродським, набрали найбільшу кількість голосів. Утім, не отримали навіть свого секретаря: це крісло віддали Олександру Радуцькому, який представляє БПП-"Солідарність".

На початках місцевий БПП перебував у рівних відносинах з Бондаренком. Утім, після низки конфліктів всередині більшості, фракція "Солідарність" опинилася в опозиції. В результаті, боротьба за владу в місті триває вже майже рік, а рішення приймаються ситуативною більшістю. Так, у серпні 2017-го депутати Черкаської міськради відправили у відставку весь склад виконавчого комітету, а також звільнили шість заступників міського голови Черкас. Приводом для цього став план забудови набережної площею 13 га, прийнятий без обговорення громадськості цією ж радою. Хто насправді винуватий в ухваленні такого рішення – сказати складно, але схоже, мав місце звичайний "договорняк".

На вибрики міськради Анатолій Бондаренко відповів радикально, запропонувавши міськраді саморозпуститися. Але голосів під це рішення тоді не вистачило. Після цього мер звернувся з листом до Верховної Ради про дострокове припинення повноважень міської ради. У ВР це питання благополучно поховали…

Клінч між гілками влади призвів до того, що Черкаси стали чи не єдиним обласним центром України, який увійшов у 2018 рік без бюджету. Учора на сесійному засіданні з п'ятої спроби все ж таки ухвалили бюджет, хоч і в урізаному варіанті. Перед цим рада вкотре не підтримала проект рішення про утворення виконавчого комітету. Неочікуваним стало кінцеве голосування – депутати проголосували за саморозпуск, який так просував Бондаренко.

Формально з ініціативою про розпуск ради під час пленарного засідання виступив депутат Павло Карась – голова фракції "Черкащани", яка являє собою перелицьований "Опоблок" - 4 з 5 депутатів, які потрапили до міськради від цієї політсили, є працівниками заводу "Азот", який контролюється олігархом Дмитром Фірташем. Окрім "Батьківщини", підконтрольної мерові, також дане рішення підтримали у "свободівці", яким вигідно похитати ситуацію в міськраді. Дещо несподівано "посипалися" інші фракції – по одному голосу додали представники "радикалів" та "Укропу". Ще по три відвантажили на користь саморозпуску "Самопоміч" і "Вільні демократи". І нарешті знайшовся один "відступник" у лавах БПП-"Солідарність". Так і набралося 22 голоси.

Що робитиме Верховна Рада з цим рішенням? Скоріш за все, нічого. Для БПП перевибори міськради невигідні: у наступному скликанні можливостей зібрати більш-менш стійку більшість не буде. А тому можна спрогнозувати, що у парламенті на звернення про саморозпуск не зважатимуть. Хоча фракція Юлії Тимошенко на цьому добряче може попіаритися. Для влади значно вигідніше змусити зійти з дистанції мера Бондаренка. Приміром, закидаючи йому корупціні оборудки. Такий сценарій спрацював у Миколаєві з Олександром Сєнкевичем. Інша справа, що зробити це складно, адже Бондаренко, як досвідчений боєць, заради збереження посади зуміє домовитися з основними політичними гравцями міста. А відсутність стабільної більшості означає лише те, що секретар міськради Радуцький банально не втримає ситуацію.

З огляду на це, для влади Черкащина у передвиборчий рік, поряд із Київщиною, перетворюється на проблемний регіон, де контроль над процесами – хай і частково – досі утримує опозиція. Міська рада Черкас у стані ніпіврозпаду працюватиме й далі. Жителі міста від цього не виграють, а от політики точно намагатимуться збирати вершки після кожного скандалу...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme